בורסת ת"א

בזן גייסה 404 מיליון שקל מהמוסדיים בהרחבת סדרות אג"ח

בימים הקרובים תערוך החברה את המכרז הציבורי להרחבת האג"ח - בו היא תנסה לגייס מהציבור כ-100 מיליון שקל נוספים

אורן פרוינד 10:3218.08.15

בזן השלימה אמש (ב') את השלב המוסדי בגיוס חוב של 500 מיליון שקל. בזן ביצעה הרחבה של שתי סדרות אג"ח קיימות (סדרות ה' ו-ו') וזכתה לביקושים של 640 מיליון שקל מהגופים המוסדיים.

 

לאור הביקושים, החברה הגדילה את היקף הגיוס לחצי מיליארד שקל וגייסה בשלב המוסדי 404 מיליון שקל. את היתרה היא מקווה לגייס בשלב הציבורי שייערך בימים הקרובים.  

מה דעתך על מניית בזן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
57% 0% 43%

 

אגרות החוב של בזן מדורגות BBB+ כאשר סדרה ה' בהיקף נוכחי של 146 מיליון שקל הינה סדרה שקלית עם מח"מ (משך חיים ממוצע) של 6 שנים. בזן הרחיבה את הסדרה הזו בהיקף של 185 מיליון שקל בריבית אפקטיבית של 5.55% לעומת תשואה לפדיון של 5.87% שבה נסחרת האג"ח בשוק. את סדרה ו' שצמודה לדולר בהיקף של 383 מיליון עם מח"מ של 5.6 שנים, הרחיבה בזן בהיקף של 219 מיליון שקל בריבית אפקטיבית של 5.85%.

  

ישראל לדרברג, סמנכ"ל כספים וכלכלה של בזן, אמר כי "הגיוס ישמש לצרכי החברה השוטפים ועל מנת להאריך את מח"מ החוב הקיים. הרחבת סדרת אג"ח צמודת דולר בגיוס הנוכחי, חסכה את עלויות ההמרה לדולר שתרמה להקטנת עלויות המימון של החברה".

 

את הגיוס ביצעו קונסרציום חתמים בהובלתם של לאומי פרטנרס חתמים, ובו משתתפים גם מנורה מבטחים חיתום וניהול, ברק קפיטל חיתום, פועלים אי.בי.אי. חיתום ואקסלנס נשואה חיתום. 

 

אריק יערי, מנכ"ל בזן אריק יערי, מנכ"ל בזן צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x