$
בורסת ת"א

הפרקליטות הראתה לרוז'נסקי את הדלת - והוא חוזר דרך החלון

איליק רוז'נסקי נאלץ לעזוב את תפקידו כסגן יו"ר להב הציבורית עקב הסדר מנהלי על עבירות מרמה והפרת אמונים. כעת, החברה רוצה להמשיך לשלם לו שכר כ"יועץ"

גיל קליאן 17:3817.08.15

איליק רוז'נסקי סיכם בשבוע שעבר על הסדר מנהלי מול הפרקליטות - במסגרתו לא יועמד לדין על עבירות של מרמה והפרת אמונים שביצע לכאורה בדלק נדל"ן. אבל, כחלק מאותו הסדר נאלץ רוז'נסקי לעזוב את להב הציבורית, שם כיהן כסגן יו"ר בשכר חודשי של 70 אלף שקל בחודש, ועלות העסקה שנתית של כ-1.2 מיליון שקל.

 

בתחילת ספטמבר יחל רוז'נסקי את ה"גלות" שלו מהתפקיד ל-8 חודשים, אבל צפוי להמשיך לקבל שכר מהחברה. להב דיווחה היום (ב') כי רוז'נסקי ימשיך לעבוד בחברה - לא כנושא משרה רשמי - אלא כ"יועץ". עבור תפקידו כיועץ לחברה הציבורית יקבל רוז'נסקי שכר של 500 שקל לשעה, עד תקרה של 50 אלף שקל בחודש.

מה דעתך על מניית להב:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

את ההסדר החדש הזה בין רוז'נסקי לחברה יצטרכו בעלי המניות לאשר באסיפת בעלי המניות ב-21 בספטמבר.

 

ההסכם בין נציגיו של רוז'נסקי לבין נציגי פרקליטות מיסוי וכלכלה מתייחס לפרשייה המכונה "פרשת החניונים", פרשה משנית בנוגע לחשדות שיוחסו לו. במסגרת ההסדר מול הפרקליטות, רוז'נסקי ישלם קנס של 720 אלף שקל. באשר לפרשה המרכזית, שעסקה ב"בישול דו"חות" ונגעה לשינוי ייעוד תחנות הדלק "רודשף" בלונדון שבבעלות דלק נדל"ן, הוחלט בפרקליטות שלא להגיש כתב אישום פלילי. למרות זאת, בפרקליטות מחוז תל אביב הסבירו אז כי לעמדתם, מעשיו של רוז'נסקי גיבשו עבירות של קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, והכללת פרט מטעה בתשקיף.

 

רוז'נסקי מסר עם קבלת הסכם כי "התיק נסגר והפרשה מאחורי. ממשיכים קדימה בכל הכוח".

 

איליק רוז'נסקי איליק רוז'נסקי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x