$
בורסת ת"א

האסיפה אישרה: נצבא ואיירפורט סיטי יתמזגו לחברה בשווי 4.1 מיליארד שקל

נצבא תהפוך לחברה פרטית בשליטת איירפורט - התמורה שתקבל תשקף מחיר גבוה ב-15% משוויה הממוצע של מניית נצבא בשלושת החודשים האחרונים. העסקה מתבצעת כחלק מהשטחת הפירמידה שבשליטת חיים צוף

אורן פרוינד 11:4817.08.15

חברת הנדל"ן איירפורט סיטיתתמזג עם החברה הבת שלה (58.62%) נצבאלחברה בשווי של 4.1 מיליארד שקל. האסיפה הכללית של נצבא אישרה ברב קולות של 94% את עסקת המיזוג שצפויה לצאת לפועל בשבועות הקרובים. היחידים שהתנגדו לעסקה היו קופות הגמל וקרנות ההשתלמות של אנליסט וקרנות הנאמנות של IBI.  

את העסקה תבצע איירפורט סיטי בדרך של מיזוג משולש הופכי. כלומר, היא תרכוש את כל המניות של נצבא ותמזג אותן לחברה בת בבעלות מלאה שתוקם לצורך ביצוע הרכישה. בתום התהליך תהפוך נצבא לחברה בה בבעלות מלאה של איירפורט סיטי ולמעשה תימחק מהמסחר בתל אביב. שלוש סדרות אגרות החוב של נצבא (ד',ה' ו-ו') בהיקף של 1.7 מיליארד שקל, ימשיכו להיסחר בבורסה, כך שנצבא תמשיך להיות "תאגיד מדווח", כלומר היא תמשיך לדווח על התוצאות הכספיות שלה למשקיעים בתל אביב בנפרד מהתוצאות הכספיות של איירפורט סיטי.

 

מה דעתך על מניית ארפורט סיטי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

עסקת המיזוג מתבצעת לפי יחס החלפה של 0.97 מניה של איירפורט סיטי עבור כל מניה של נצבא. בנוסף, איירפורט סיטי תעביר מזומן בהיקף של 32.7 שקל עבור כל מניית נצבא. התמורה משקפת פרמיה של 23% ביחס לשווי השוק של נצבא ערב ההודעה הראשונית על המיזוג בתחילת חודש יולי האחרון, ופרמיה של 15% ביחס לשווי השוק הממוצע של נצבא ב-3 החודשים האחרונים.

 

חיים צוף, בעל השליטה בחברת איירפורט סיטי, מבצע את המיזוג לאור הדרישות של החוק להגברת התחרותיות במשק (חוק הריכוזיות) המכריח את החברות הציבוריות להשטיח את מבנה האחזקות שלהן לשלוש שכבות עד סוף שנת 2016 ולשתי שכבות עד סוף 2018. איירפורט סיטי היא חברה בת של יואל ועל כן נדרשה המחיקה. חוק הריכוזיות חל גם על חברות אג"ח, כך שגם לאחר עסקת המיזוג, צוף יצטרך לרכוש את שלוש סדרות האג"ח של נצבא - שמועד הפירעון הסופי שלהן הוא 2028.

 

במקביל, צוף יצטרך לבצע מהלך דומה בגזרת חברות הנפט שבשליטתו. שותפות ישראמקו, המחזיקה ב-29% מהזכויות במאגר הגז תמר, אינה כפופה לחוק הריכוזיות מתוקף היותה שותפות ולא חברה. יחד עם זאת, חברות האם אקויטל, יואל ונפטא, יצטרכו להצטמצם לשתי שכבות. צוף עדיין לא החליט כיצד יבצע את המהלך.

 

איירפורט סיטי איירפורט סיטי צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x