שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

היורו ירד ב-0.5% מול השקל, הדולר איבד 0.2% מערכו

הדולר היציג נקבע ברמה של 3.81 שקלים והיורו ב-4.23 שקלים. FXCM ישראל: "פיחות היואן מול הדולר מעמיד בספק את הצפי להעלאת ריבית בארה"ב בספטמבר"

גיל קליאן 15:3213.08.15

ירידות נרשמו היום (ה') ביורו ובדולר מול השקל. הדולר היציג נסחר בירידה של 0.2% למחיר של 3.81 שקלים. היורו היציג נסחר בירידה של 0.5% סביב 4.23 שקלים. בעולם, היורו נסחר בירידה של 0.4% סביב 1.11 דולרים.

 

המהלך הדרמטי של הימים האחרונים בשוק המט"ח היה פיחות המטבע הסיני, היואן, מול הדולר. היום המשיך היואן לאבד גובה, אך בשיעור נמוך משמעותית לעומת הימים האחרונים. הבנק המרכזי של סין ערך היום מסיבת עיתונאים, באופן חריג, בה ניסה להגן על מהלך הפיחות ולהרגיע את השווקים.

 

במחלקת המחקר של FXCM ישראל כתבו הבוקר: "הדולר מחזיק מעמד מעל רמת 3.80 שקלים, וזאת למרות הצניחה החדה של הדולר בעולם ביממה האחרונה. מדד הדולר צנח לשפל של חודש והיורו זינק לשיא של חודש מול הדולר. הנסיגה החדה של הדולר בעולם צפויה לגרור מטה גם את שער החליפין מול השקל.

 

יואן יואן צילום: בלומברג

 

"מה שטרף את הקלפים השבוע בשוק המט"ח העולמי הוא הפיחות המפתיע שביצע הבנק של סין בערך היואן. המהלך הזה גרם לתגובת שרשרת שהניזוק הראשי ממנה הוא הדולר. הדולר אמנם מזנק למול היואן הסיני, ואולם למול מרבית המייג'ורס האחרים הדולר נחלש בחדות. אחת הסיבות לכך היא העובדה שהמהלך הסיני מטיל בספק את הצפי להעלאת ריבית מצד הפד בספטמבר, וזאת מתוך חשש שהעלאת ריבית תחזק יתר על המידה את הדולר ותפגע בייצוא האמריקני.

 

"כמו כן, ניתן לזהות תנועה של הספקולנטים בשוק המט"ח לבצע שורט על היואן הסיני למול שורה של מטבעות (כגון היורו והין) וכדי לעשות זאת הם יוצאים מפוזיציות הלונג שלהם על הדולר, מה שגורם להיחלשות הדולר למול המטבעות הללו. היום יתפרסם בארצות הברית דו"ח המכירות הקמעונאיות, דו"ח חשוב המלמד על חוסנו של הצרכן האמריקני. נתון חיובי עשוי לסייע לאושש את הדולר ולהחיות מחדש את הציפיות להעלאת ריבית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x