$
בורסת ת"א

תוך 24 שעות: מאיר גורביץ ביצע הפיכה באימפריית השלדים של ירון ייני

מהרגע שבית המשפט הכריע כי הדירקטוריון שייך לקבוצת גורביץ - הופסקה כהונת דירקטורים, עורכי הדין פוטרו באישון לילה, כתובת החברה שונתה וכך גם חשבונות הבנק. גולת הכותרת: רוכשי גרינסטון קיבלו הודעה כי העסקה מולם מבוטלת

גיל קליאן 19:0723.07.15
דרמה בחברת אולטרה אקוויטי, אחת מחברות האחזקה המרכזיות באימפריית השלדים של ירון ייני. ממכתב ששלח ייני לחברה עולה כי מאז החלטת בית המשפט לפיה מאיר גורביץ הוא השולט בדירקטוריון, ביצע גורביץ שורה של החלטות שמבצרות את השליטה שלו בחברה.

 

כך למשל כותב ייני כי כהונתו וכהונת הדירקטורים מטעמו הופסקה רטרואקטיבית ללא הודעה מוקדמת, כי עורכי הדין של החברה פוטרו סמוך לשעה חצות והתבקשו להעביר מסמכים פנימיים והתכתבויות עם גורמים שונים לרבות רשות ניירות ערך לידי משרד עורכי הדין החדש של החברה (משרד עו"ד רונן ציטבר), כתובת החברה שונתה וכן שונו מורשי החתימה בחשבונות הבנק שלה. ייני טוען כי כל פעולות אלה בוצעו בניגוד לדין והן בטלות.
מה דעתך על מניית גיבוי אחזקות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

עוד עולה, כי גורביץ הודיע לרוכשי השליטה בגרינסטון - גדי טפר וניסים דג'לדטי - כי העסקה למכירת גרינסטון מבוטלת, וכי עליהם להחזיר את החברה למצבה כפי שהיתה לפני ביצוע העסקה. טפר ודג'לדטי דוחים את הדרישה, וטוענים כי היא משוללת יסוד.

 

כך או כך, בעלי השליטה החדשים בגרינסטון הספיקו לעשות לא מעט מאז רכישת השליטה בגרינסטון תמורת 7 מיליון שקל - לרבות מכירת פעילות חיפושי זהב באפריקה, וכן התנעת מגעים להסכם שליטה ומסגרת חדשה להשקעות בחברה בת הבורסאית גפן השקעות.

 

ניסים דג'לדטי ניסים דג'לדטי צילום: אוראל כהן

 

בית המשפט החליט להעביר את השליטה בדירקטוריון אולטרה אקוויטי לאור תביעה נגזרת של הדח"צים בחברה, שביקשו למעשה מבית המשפט להכריע במאבק השליטה הממושך בין גורביץ לייני. במסגרת המאבק טען גורביץ כי ספירת הקולות באסיפת בעלי מניות שדחתה את השתלטותו על הדירקטוריון בוצעה בצורה לא תקינה, וכי למעשה השליטה בדירקטוריון שייכת לו. מתוך כך גם פנה גורביץ לבית המשפט על מנת שזה יבטל את מכירת גרינסטון.

 

גם רשות ני"ע מתנגדת למכירת גרינסטון, ובמכתב ששלחה לאולטרה אקוויטי טענה כי המכירה אושרה בצורה לא תקינה. עוד חשפה רשות ני"ע, כי לא כל ההצעות לרכישת גרינסטון הועברו לידי הנאמן שהכריע על המכירה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x