שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

יו"ר הבורסה גיבש מתווה פשרה לחלוקת המניות אחרי ההפרטה

לפי המתווה החדש, הבנקים יקבלו 70% ממניות הבורסה, במקום 80% לפי המתווה המקורי של אמנון נויבך

רעות שפיגלמן 19:4822.07.15

סוגיות מתווה חלוקת מניות הבורסה מתקרבת להכרעה. לאחר שבית ההשקעות אי.בי.אי התנגד למתווה החלוקה שהציע יו"ר הבורסה אמנון נויבך, הצדדים צפויים להצביע על מתווה פשרה שיעניק לבנקים 70% ממניות הבורסה, במקום 80% לפי המתווה המקורי של נויבך.

 

חלקם של חברי הבורסה שאינם בנקים (חש"בים) יגדל ל-30% במקום 20% לפי המתווה המקורי של נויבך. על פי ההערכות, מתווה הפשרה צפוי לעבור ברוב קולות. אם הפשרה אכן תאושר, דירקטוריון הבורסה יתבקש לאשר אותה באסיפה שתתקיים ב־30 ליולי.

 

חלוקת מניות מתבצעת כחלק מתהליך ההפרטה של הבורסה, שיביא לשינוי ארגוני במבנה הבורסה ושנועד לעודד את מחזורי המסחר שהתדללו בשנתיים האחרונות. המתווה של נויבך קבוע את שיעור האחזקה של כל חבר בורסה, בין היתר, לפי התרומה שלו לרווחים ולמחזור הבורסה. המתווה שהציע אי.בי.אי, בניהולו של עדו קוק, מחלק את שיעור האחזקה בצורה שווה בין 26 חברי הבורסה – 3.85% לכל חבר. לפי מתווה זה, חלקם של הבנקים עומד על 46% מהבורסה.

 

בתוך כך, לפני כשלושה ימים ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בבורסת תל אביב. הרקע לסכסוך הוא שינוי מבנה הבעלות הבורסה, שיהפוך אותה מקואופרטיב שאינו מחלק רווחים לחברה ציבורית. 250 עובדי הבורסה דורשים לקבל בין 8% ל־10% ממניות הבורסה. על פי ההערכות, בקשת העובדים תתקבל ותביא להקטנת אחזקתם של חברי הבורסה בבורסת תל אביב.

 

 

מימין אמנון נויבך ויוסי ביינארט מימין אמנון נויבך ויוסי ביינארט צילום: גיא אסייג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x