$
בורסת ת"א

גפן חידדה למשקיעים: עדיין אין הסכם שליטה חדש בחברה

גרינסטון דיווחה הלילה כי הדירקטריון אישר הסכם שליטה בחברה בת גפן - כאשר ההסכם בין בעלי המניות עדיין לא סוכם ונחתם

גיל קליאן 13:5922.07.15
אחרי שגרינסטון דיווחה באישון לילה על אישור דירקטוריון להסכם שליטה משותפת בחברה בת גפן השקעות, דיווחה היום (ד') גפן השקעות כי לא ידוע לה על הסכם שכזה. שורש העניין הוא באי הבנה בין החברות - כאשר דירקטוריון גרינסטון אישר כוונה של החברה להגיע להסכם שליטה משותף, ואילו גפן חידדה עבור המשקיעים כי לא מדובר בהסכם שסוכם ונחתם, אלא בהסכם שצריך עוד להתגבש.

 

גפן השקעות דיווחה כי "מבקשת החברה להבהיר, כי למיטב ידיעתה, טרם נדונו או סוכמו עקרונות כלשהם להסכם שליטה עם בעלת השליטה בחברה, הגב' ברנד (אהובה ברנד - ג"ק) וכיום אין הסכם שליטה כאמור. ככל שתהיה התפתחות באמור לעיל החברה תשוב ותעדכן על פי הדין". זאת, בעוד הדיווח הלילי של גרינסטון כלל מספר נושאים שאושרו על ידי הדירקטוריון, בהם: "אישור התקשרות בהסכם שליטה משותפת עם בעלי מניות נוספים בחברת גפן השקעות ביומד".
מה דעתך על מניית אקסל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

דירקטוריון גרינסטון אישר גם מסגרת השקעות של 5 מיליון שקל להשקעות באמצעות גפן. גם את הכוונה הזאת סייג הדיווח של גפן במילים: "טרם הוצג על ידי גרינסטון למנהלי החברה או לדירקטוריון החברה מתווה קונקרטי מוצע להשקעה או להעמדת מימון לחברה".

 

בדיווח של גרינסטון נכתב כי אחד הנושאים שהדירקטוריון אישר הוא "אישור מסגרת לביצוע השקעות בגפן עד לסכום חשיפה כולל של 5 מיליון שקל. ההשקעה כאמור יכול שתיעשה בכל דרך, לרבות, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, בדרך של העמדת הלוואות, ערבויות או בטוחות אחרות, רכישת ניירות ערך של גפן במסגרת הצעה פרטית או הצעה לציבור (לרבות הצעה בדרך של זכויות) וביצוע הצעת רכש לניירות ערך של גפן".

 

ירון ייני ירון ייני צילום: בועז אופנהיים

 

ההחלטות שאושרו בדירקטוריון גרינסטון הלילה כללו מספר סעיפים, והועברו למרות סימני השאלה לגבי העסקה למכירת השליטה בחברה. רשות ניירות ערך כתבה לאולטרה אקוויטי שביצעה את המכירה וטענה כי המכירה לא אושרה בהליך תקין, וכן מאז ביצוע המכירה הוחלפה השליטה בדירקטוריון אולטרה אקוויטי על ידי בית המשפט.

 

השליטה באולטרה אקוויטיהיתה בידי ירון ייני בעת מכירת גרינסטון לגדי טפר וניסים דג'לדטי (עסקה שנויה במחלוקת שכעת מנסים לבטלה), ואתמול החליט בית המשפט להעביר את השליטה בדירקטוריון לידי מאיר גורביץ (שמחה נגד מכירת גרינסטון) בעקבות תביעה נגזרת שהגישו הדח"צים של אולטרה אקוויטי. במסגרת אותה תביעה נגזרת ביקשו הדח"צים מבית המשפט להכריע מי שולט בחברה, ולפתור למעשה את מאבק השליטה הממושך בין ייני לגורביץ.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x