$
בורסת ת"א

דקסיה השלים גיוס חוב של כחצי מיליארד שקל

הגיוס באמצעות שתי סדרות אג"ח שונות, כאשר בכוונת הבנק להרחיב את הגיוס בשלב הציבורי עד לכ-590 מיליון שקל. דקסיה הוא בנק המתמחה באשראי מוניצפלי

תומר ורון 11:4921.07.15

בנק דקסיה ישראל השלים אתמול (ב') גיוס של 496 מיליון שקל באמצעות שתי סדרות אג"ח שונות, כאשר בכוונת הבנק להרחיב את הגיוס בשלב הציבורי עד לכ-590 מיליון שקל. סדרות האג"ח מדורגות על ידי מעלות בדירוג "AA-". 

דקסיה תכנן לגייס כ-400 מיליון שקל אך קיבל ביקושים בהיקף של פי 3 שהסתכמו ב-1.2 מיליארד שקל. הגיוס נעשה כאמור בשתי סדרות שונות, הראשונה במח"מ של 2.76 שנים כאשר המרווח מעל אג"ח מדינה צמוד-מדד הינו בשיעור של 0.79% וסדרה נוספת במח"מ של 7.02 שנים ומרווח של 1.14%.

 

דקסיה הוא בנק המתמחה באשראי מוניצפלי ומחזיק ביחס הלימות ההון הגבוה ביותר במערכת כאשר זה עמד נכון לסוף 2014 על 31.6% - כאשר הרף בו הבנק נדרש לעמוד הוא 12.5%. בבנק מציינים כי הגיוס מיועד לפעילות השוטפת של הבנק, אשראי מסרחי ומונציפאלי וכן אשראי לחברות עסקיות הפועלות מול מגזר זה.

 

בדקסיה פרסמו לפני הגיוס את התוצאות העיקירות לרבעון השני של 2015 שם דיווחו על עלייה של 4 מיליון שקל ברווח הנקי הרבעוני שהסתכם ב-19 מיליון שקל. הרווח נבע בעיקר על רקע שיפור של מדד המחירים לצרכן שעלה ברבעון השני ב-1.1% והעלה יחד איתו את הכנסות הריבית של הבנק.

 

 

דוד קפאח דוד קפאח צילום: עמית שעל

 

"הביקוש הגדול לאג"ח מבטאים את המשכיות היחס החיובי של שוק ההון והמוסדיים כלפי הבנק, המגלה יציבות, רווחיות ואיתנות פיננסית לאורך שנים רבות", ציין מנכ"ל הבנק, דוד קאפח.

 

מוקדם יותר השבוע הודיע דקסיה כי אחרי כמעט 15 שנה ואחרי לחץ של בעלי מניות המיעוט, DCL, בעלת השליטה בבנק דקסיה ישראל (65%), תפעל להשוואת זכויות בין סוגי המניות בבנק. ההודעה מהווה צעד נוסף לקראת מכירתו של הבנק.

 

במקביל, אישרה הסתדרות העובדים לועד עובדי דקסיה את סכסוך העבודה בבנק. העובדים דורשים מהנהלת הבנק לשבת איתם למו"מ על עתידם במצב בו נמכר הבנק וכעת אם קבלת האישור מההסתדרות יוכלו להשבית את הבנק בתוך שבועיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x