שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

מנכ"לית מיילן עם ארגוני הצרכנים: "המיזוג בין מיילן לטבע יפגע בתחרות"

כך הגיבה הת'ר ברש למכתב ששיגרו אתמול 9 ארגוני צרכנים לממונה על ההגבלים העסקיים בארה"ב. ברש: "העסקה הזו תחסל את חברת הגנריקה היחידה שאינה מונעת מאינטרסים"

ניר צליק 16:4615.07.15

"המכתב מארגוני הצרכנים מדגיש עוד יותר את הדרך שבה המיזוג בין מיילן לטבע עלול להקטין את התחרות", כך הגיבה מנכ"לית מיילןהת'ר ברש (Heather Bresch) למכתב ששיגרו אתמול (ג') תשעה ארגוני צרכנים אמריקאיים לממונה על ההגבלים העסקיים בארה"ב.

 

במכתבם הביעו התנגדות למיזוג בין שתי ענקיות התרופות, בטענה כי הוא עלול לגרור עלייה במחירי התרופות הגנריות ובעיות במלאי תרופות, על רקע ריכוז הייצור במספר קטן של מפעלים. בהודעה שפרסמה ברש נכתב גם כי "העסקה הזו תחסל את חברת הגנריקה היחידה שאינה מונעת מאינטרסים המוטבעים בה, ותשתיק את אחת מהנציגות הבולטות של התעשייה הגנרית".

 

מה דעתך על מניית טבע (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
40% 20% 40%

"כפי שאנו חוזרים וטוענים", כתבה ברש, "אנחנו לא חושבים שהבעיות ייפתרו באמצעות הסטה של מוצרים לחברות אחרות, ואנו מאמינים שהרגולטורים והרשות להגבלים עסקיים יתחשבו בבעיות אלה בבחינה שלהם. עסקה זו תעבור בדיקה מקיפה וארוכה בידי הרגולטורים, ואנחנו מאמינים כי בסופו של דבר תידחה".

 

ברש מנסה לצייר תמונה שבה העסקה לרכישת מיילן בידי טבעתמורת 43 מיליארד דולר אינה ריאלית, כדי לדחוף את בעלי המניות של מיילן להצביע בעד רכישת פריגו בידי מיילן תמורת 35 מיליארד דולר. חברת אבוט, המחזיקה ב־14.5% ממניות מיילן, כבר התחייבה לתמוך בעסקה לרכישת פריגו, כך שברש צריכה לשכנע 35.5% מבעלי המניות כי אין סיכוי להשלמת העסקה עם טבע. התאריך הרשמי של לאסיפה טרם נקבע, אולם היא תתכנס עד סוף אוגוסט.

 

ארז ויגודמן מנכ"ל טבע ומייקל קורי יו"ר מיילן ארז ויגודמן מנכ"ל טבע ומייקל קורי יו"ר מיילן איור: ערן מנדל

 

עם זאת, קשה להבין מדוע ארגוני הצרכנים מזדעקים דווקא על השילוב בין מיילן לטבע, ואינם מזדעקים נגד עסקת מיילן־פריגו, שעלולה לגרום באותה מידה לעליית מחירי תרופות. הסינרגיה התפעולית בין מיילן לטבע היא בהיקף של כ־2 מיליארד דולר, וזו של מיילן ופריגו היא בהיקף של כ־800 מיליון דולר בלבד, כך שלכאורה דווקא השילוב הראשון מותיר יותר מרווח פיננסי להוזלת תרופות גנריות.

 

אם המשקיעים היו מאמינים כי הפנייה הזו לממונה על ההגבלים העסקיים אכן תעכב את העסקה, מניית מיילן היתה אמורה לרדת. העובדה שהמניה עלתה מעידה, ככל הנראה, כי ציבור המשקיעים לא מייחס לפנייה זו משמעות יתרה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x