שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיווח שוטף

עליות חזקות בנעילה בת"א; אלון רבוע כחול צללה ב-13%

מדדי ת"א 25 ותל אביב 100 טיפסו ב-1.5%; בזק עלתה ב-3.9%, החברה האם ביקום טיפסה ב-5.5%, אי.די.בי פתוח זינקה ב-10.3%. תשואת האג"ח הממשלתית ל-10 שנים עלתה ל-2.66%. מחזור המסחר - 1.1 מיליארד שקל;

שי סלינס 17:3201.07.15

דיווח שוטף מהמסחר בבורסה של תל אביב: כל העדכונים החשובים של החברות בשוק של ת"א, המניות הבולטות, המחזורים והניתוחים של האנליסטים המובילים בשוק ההון הישראלי.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים תקשורת נפט וגז יתר 50 ביומד

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20  תל בונד 40  תל בונד 60

אג"ח ל-10 שנים אג"ח ל-5 שנים אג"ח לכ-30 שנה 

-------

 

17:30 - נעילה ירוקה בבורסת תל אביב

 

הבורסה המקומית סגרה את היום בעליות חזקות, על רקע הדיווחים האופטימיים המגיעים על הסדר אפשרי בימים הקרובים ביוון. מדדי ת"א 25 ותל אביב 100 טיפסו ב-1.5%. מניית עזריאלי הובילה את ת"א 25 עם זינוק של 4.5%, בתחתית המדד מניית פז נפט שירדה ב-1.2%. את ת"א 75 הובילה אי.די.בי פתוח שקפצה ב-10.3% - אלון רבוע כחול קרסה בתחתית המדד עם מינוס 13.1%. עוד בלטו - בזק עם עלייה של 3.9% והחברה האם ביקום שזינקה ב-5.5%. מחזור המסחר הסתכם ב-1.1 מיליארד שקל. תשואת האג"ח הממשלתית ל-10 שנים עמדה בנעילה על 2.66%.

16:36 - פתיחת מסחר חיובית בניו יורק

 

הבורסה הראשית של ניו יורק (NYSE) ונאסד"ק ננכסים בירוק ליום המסחר: מדדי דאו ג'ונס ונאסד"ק עולים ב-0.8%, S&P 500 עולה ב-0.7%. תשואת האג"ח האמריקאית ל-10 שנים עומדת על 2.42%, לאחר עלייה של 6 נ"ב בשעות האחרונות.

 

15:30 - סאנפלאואר החליטה לצאת מאיטליה

 

חברת האנרגיה המתחדשת שנמצאת בשליטת רוני בירם וגיל דויטש הודיעה היום כי היא מקדמת עסקה למכירת מלוא פורטפוליו הפרויקטים הסולאריים שלה באיטליה תמורת 29.8 מיליון יורו - 125 מיליון שקל. חלקה של סאנפלאוור בפרויקטים הינו 85% ולפיכך היא תזכה לתשלום של 106 מיליון שקל -כ-26 מיליון יורו. יתרת ההשקעה של החברה בפורטפוליו באיטליה נכון לדוחות הרבעון הראשון של 2015 הינה כ- 26 מיליון יורו, כך שהמכירה נעשית לפי השווי בספרים.

 

יניב חברון, הכלכלן הראשי של אקסלנס, בתגובה להתפתחויות האחרונות ביוון: "משאל העם ביוון אכן יתקיים כמתוכנן ולכן המשבר יסתיים ככל הנראה רק לאחר התוצאות שלו. בשלב זה עדיין לא ניתן לדעת אם יוון תישאר או תצא מהאיחוד והתשובה תגיע כאמור רק לאחר משאל העם כך שהשווקים עדיין עשויים לסבול מתנודתיות מוגברת, יחד עם זאת אנחנו חוזרים ואומרים – גם קריסה של יוון לא שווה יותר ממספר ימים של ירידות שערים".

 

14:00 - אלקטרה נדל"ן ממשיכה לממש, סקייליין מתרחבת

 

חברת אלקטרה נדל"ן ממשיכה לממש נכסים - במטרה להקטין את רמת החוב. חודש לאחר שמכרה בניין משרדים בארה"ב תמורת 225 מיליון שקל מדווחת החברה על מכירת זכויותיה (60%) בבית מלון בעיר אנטוורפן תמורת 42 מיליון שקל.

 

חברת סקייליין, הנסחרת בת"א בשווי של 372 מיליון שקל ועוסקת בייזום פרויקטים של נדל"ן בקנדה, מרחיבה את פורטפוליו הנכסים שלה בארה"ב. סקיליין דיווחה כי חתמה על עסקה לרכישת מלוא זכויות הבעלות בבית המלון 'רנסנס' שבמרכז העיר קליבלנד, במדינת אוהיו, ארה"ב תמורת 78 מיליון שקל (כ-20.5 מיליון דולר).

 

13:15 - טופ אלפא: "כרגע מדובר בשמועות"

 

טופ אלפא: "במוקד תשומת הלב ממשיכה להיות הסאגה היוונית. יש לזכור שהאופוריה הנוכחית בשווקים נובעת משמועות שהמשבר היווני צועד לקראת פיתרון חיובי, אך יש לזכור ששמועות שליליות, לא כל שכן פתרון שלילי, תוציא את הרוח ממפרשי הראלי הרגעי הנוכחי". 

 

12:30 - סוף למשבר ביוון? מתחזקות העליות בבורסה

 

הפייננשל טיימס מדווח כי נראה שראש ממשלת יוון אלכסיס ציפרס ביצע פנייה פרסה בעמדותיו. העיתון השיג לידיו עותק של המכתב ששלח ציפרס אתמול בלילה לבריסל, ממנו עולה כי ציפרס מסכים לכל התנאים שהציבו הנושים כבר בסוף השבוע, והוסיף רק כמה שינויים מינוריים. המכתב, המתפרש על פני שני עמודים, שנשלח לראשי הנציבות האירופית, קרן המטבע והבנק האירופי המרכזי, חוזר על הבקשה לחבילת חילוץ שלישית בגובה 29.1 מיליארד יורו. בורסות אירופה מגיבות בעליות של 3%.

 

 

אלכסיס ציפרס אלכסיס ציפרס צילום: רויטרס

 

12:00 - מודי'ס מעלה את אופק הדירוג של הבנקים

 

סוכנות הדירוג העולמית מודי'ס מעלה את אופק הדירוג של הבנקים בישראל משלילי ליציב. במקביל, אישררה מודי'ס את דירוג הפקדונות שלה עבור חמשת הבנקים הגדולים בישראל. במודי'ס הסבירו את העלאת אופק הדירוג בהערכה כי הרשויות הרגולטוריות בישראל צפויים להמשיך ולפרוס רשת בטחון בלתי משתמעת סביב הבנקים בישראל וזאת במקרה שאחד מהם יגיע לחדלות פירעון של אחד מהם.

 

לפני פחות משנה הורידה מודי'ס את האופק הדירוג לשלילי בעקבות בחינה של בנק ישראל לאמץ את הרגולציה הקיימת באירופה, רגולציה הקובעת כי במקרה של קריסת בנקים, הממשלה לא תפצה את בעלי כתבי ההתחייבויות הנדחים שיפסידו את השקעתם.

 

11:20 - למרות יוון: עליות בבורסות בעולם

 

בורסות אירופה נסחרות בעליות שערים של עד 1%. המדדים המובילים באיסה ננעלו בעליות דומות ואילו החוזים העתידיים בניו יורק נסחרים בעליות של כ-0.5%. 

 

עדכון של פרשן כלכליסט אורי טל טנא: מחר בשלב מסחר הנעילה תעודות הסל יזרימו ביקושים בהיקף של 3.7 מיליון שקל ו-200 אלף שקל למניות אי.די.בי פתוח וסומוטו, בהתאמה במסגרת עדכון ממ"מ שבועי.

 

מה דעתך על מניית סלקום:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

9:55 - פתיחת מסחר חיובית

 

מדד ת"א 25 פתח את המסחר בעלייה של 0.6%, ת"א 100 מוסיף 0.5% ומדד הבנקים עולה ב-0.8%. היום החל השימוע הציבורי למתווה להסדרת משק הגז - מניות הגז ממשיכות לאבד גובה - רציו קבוצת דלק. במקביל מניות הסלולר סלקום ופרטנר פתחו בירידות.

 

אליום מדיקל חתמה על הסכם בלעדי להפצה של הסטנטים האורולוגים שלה בטייוואן. ההתקשרות הינה עם חברה המתמחה בהפצת טכנולוגיות ומכשור רפואי חדשני ומתקדם לבתי חולים וקליניקות רפואיות בטייוואן מאז 2007 והיא בעלת התמחות רבת שנים בהפצת מוצרים בתחום האורולוגיה, כירורגיה וחדרי ניתוח. במסגרת תנאי ההסכם, התחייבה החברה המפיצה לרכישה של מוצרי הסטנטים האורולוגים של אליום, בהיקף מצטבר של כ-2.4 מיליון שקל לפחות, על פני תקופה של 5 שנים. 

 

8:05 - נשיא היורוגרופ ושר האוצר של הולנד אישרו שיוון נכנסה לחדלות פירעון הבוקר

 

לפי ירון דיסלבלום אמר אתמול: "היום אחר הצהריים קיבלתי מכתב מראש ממשלת יוון אלכסיס ציפרס, שבו דנו בשיחת שרי האוצר של גוש היורו. המכתב הציג שתי בקשות; אחת היתה להאריך את תוכנית החילוץ הקיימת והשנייה היתה לחבילת חילוץ נוספת מקרן היציבות האירופית, ה-ESM. דנו בזה, אך נאלצנו לחזור למסקנות שלנו מיום שבת האחרון, שהארכת תוכנית החילוץ הקיימת היא לא אפשרית, גם מבחינה טכנית, בגלל שתם הזמן וגם מהסיבה שמבחינה פוליטית המצב לא השתנה. הבקשה להארכת החילוץ הגיעה מאוחר מדי. לגבי הבקשה לתוכנית חילוץ נוספת, יוון היא חלק מגוש היורו וזו זכותה לבקש תמיכה נוספת. עם זאת, יש הליך מסודר שצריך לעבור. המוסדות יצטרכו לעסוק בזה. העובדות הן שהתוכנית תפוג הלילה ויוון תהיה חדלת פירעון מחר. זה דבר שאנחנו לא יכולים לעצור בין עכשיו לבין מחר בבוקר. מחר יימשכו הדיונים".

 

7:45 - נעילה חביות אתמול בניו יורק

 

מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.1%, מדד נאסד"ק הוסיף לערכו 0.6% ומדד S&P 500 עלה התחזק ב-0.3%. הזהב השחור סיים את חצי השנה הראשונה של 2015 בעלייה של 11% בסך הכול. היום עלה הנפט ב-2% למחיר של 59.47 דולר לחבית. כמו כן, היורו נחלש ב-0.7% מול הדולר למחיר של 1.11 דולר ליורו.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x