$
בורסת ת"א

הגופים המוסדיים חשופים לרבוע כחול נדל"ן בהיקף של 1.5 מיליארד שקל

החברה האחות מגה, שלה משכירה רבוע כחול נדל"ן 98 סניפים תמורת 140 מיליון שקל בשנה - הגישה היום בקשה להסדר נושים

אורן פרוינד 21:1729.06.15

הגופים המוסדיים חשופים לרבוע כחול נדל"ן בהיקף של 1.5 מיליארד שקל. כך עולה מנתונים שסיפק אתר סטוקר (Stocker.co.il) עבור כלכליסט. מניית רבוע כחול נדל"ן איבדה היום 4.2% והשלימה ירידה של 7.5% ביומיים. הסיבה לירידה היא מצבה הכלכלי הרעוע של החברה האחות מגה, שפנתה היום לביהמ"ש המחוזי בלוד בבקשה דחופה לכינוס אסיפת נושים ואישור הסדר ותוכנית הבראה.

 

המוסדיים חשופים למניה של רבוע כחול נדל"ן בהיקף של 335 מיליון שקל ולחמש סדרות האג"ח בהיקף של 1.165 מיליארד שקל. רבוע כחול נדל"ן משכירה למגה 98 סניפים תמורת 140 מיליון שקל בשנה - 58% מההכנסות השנתיות שלה.

 

בבקשה שהוגשה היום לבית המשפט בלוד הוצעו שלושה צעדים שמשפיעים על רבוע כחול נדל"ן.  הראשון הוא שהתשלום שמגה משלמת ייהפך להיות מרבעוני לחודשי; הצעד השני - הנחה של 5% על מחיר השכירות, כלומר הנחה של 7 מיליון שקל בשנה שהם 2.9% בלבד מתוך הכנסות של 240 מיליון שקל בשנה; והצעד השלישי - אישור לצאת מהמרלו"ג (מרכז לוגיסטי) של החברה בקיבוץ אייל שנמצא בבעלות משותפת (בחלקים שווים) של הקיבוץ ורבוע כחול נדל"ן. רבוע כחול נדל"ן תאבד בעקבות כך הכנסות של 6 מיליון שקל בשנה, כך שסך ההשפעה הצפויה על רבוע כחול נדל"ן היא ירידת הכנסות של 13 מיליון שקל בשנה, שהם 5.4% מסך ההכנסות שלה – לא דרמטי במיוחד.

 

עם זאת, במידה שתוכנית ההבראה של מגה תיכשל והחברה תגיע לפירוק, הדבר עלול להשאיר את רבוע כחול נדל"ן ללא שוכרים לתקופה מסוימת, מה שיביא לירידה חדה יותר בהכנסות השנתיות שלה. ייתכן שהרוכש החדש ינצל את המצוקה של רבוע כחול נדל"ן כדי לבקש הנחה על המחיר שהיא משלמת שעומד על 81 שקל למ"ר בממוצע -  מחיר סביר ביחס לענף. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x