שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

סמנכ"ל הכספים של מיילן: "נשמח להצטרף לבורסת תל אביב"

כך אמר ג'ון שייהן למנכ"ל הבורסה, יוסי ביינארט, היום בתל אביב. ביינארט: "אנחנו מקדמים את מיילן בברכה כמו כל חברה שרוצה ליהנות מהרישום לבורסת תל אביב"

ניר צליק 13:5724.06.15

"ישראל הוא שוק חשוב הן למיילן והן לתעשיית הפארמה ובאופן כללי נשמח להצטרף לבורסת תל אביב כאחת מהחברות הגדולות אחרי רכישתה של פריגו. אנחנו מכירים בחשיבות של הדיאלוג שפתחנו עם השוק המקומי ומאמינים שיש הזדמנות גדולה ברישום שלנו לתל אביב", כך אמר סמנכ"ל הכספים של מיילן, ג'ון שייהן, שנפגש היום (ד') עם מנכ"ל הבורסה, יוסי ביינרט, במטרה לאפשר רישום כפול למניית החברה אם מיילן תצליח לרכוש את פריגו. בהמשך היום צפוי שייהן להיפגש עם מספר גופים מוסדיים, ביניהם מגדל והפניקס, כאשר מחר ייפגש עם מנורה ועם מספר אנליסטים המסקרים את פריגו.  על הגעת שייהן לישראל נכתב לראשונה ב"כלכליסט",

 

יוסי ביינרט מנכ"ל הבורסה אמר כי "אנחנו מקדמים את מיילן בברכה כמו כל חברה שרוצה ליהנות מהרישום לבורסת תל אביב. לבורסת תל אביב יש תפקיד חשוב בכלכלה הישראלית ובצמיחה והיא מתאימה לשירות שוק ההון".

 

 

מיילן מנסה לשכנע את הגופים המוסדיים להצביע בעד רכישת פריגו על ידי מיילן, כאשר לעת עתה, דירקטוריון פריגו מתנגד לעסקה זו. עם זאת, דווקא הרישום של מניית מיילן למסחר בבורסת תל אביב עשוי להרתיע את הגופים המוסדיים מלאשר את רכישת פריגו על ידי מיילן, מאחר והם יאלצו להמשיך ולהחזיק במניה ולא יהנו מהפרמיה בעסקת רכישת פריגו על ידי מיילן. 
מה דעתך על מניית מיילן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מיילן הציעה לרכוש את פריגו תמורת 35 מיליארד דולר, כאשר מדובר בפרמיה של מעל ל-24% על שווי השוק של פריגו לפני ההצעה. במידה ומיילן לא היתה נרשמת למסחר בתל אביב, היו יכולים הגופים המוסדיים למכור את מניית מיילן מיד עם השלמת העסקה, מאחר וחלק מעסקת פריגו ממומנת במזומן וחלקה ב-2.3 מיליון מניות מיילן. דווקא הרישום לתל אביב יחייב את הגופים המוסדיים להמשיך ולהחיזק במניית מיילן מאחר והיא תצטרף למדד תל אביב 25 ותהווה כ-10% מהמדד, בדומה לפריגו, כך שהם לא יהנו מהפרמיה.

 

טבע הציעה לרכוש את מיילן בפרמיה של 48% על מחיר המניה של מיילן לפני שהחלו השמועות על רכישת מיילן, ולפי שווי כולל של 43 מיליארד דולר. אבוט, המחזיקה ב-14.5% ממניות מיילן, התחייבה לתמוך בתוכנית לרכישת פריגו על ידי מיילן, כך שלמיילן יש צורך להשיג 35.5% מבעלי המניות כדי להשלים את עסקת פריגו. מאחר וטבע הודיעה כי תיסוג מרכישתה של מיילן אם יוחלט לרכוש את פריגו, מדובר בנקודת המפתח בעסקה הנוכחית. אסיפת בעלי המניות של מיילן תתכנס ביולי-אוגוסט.

 

מימין: יוסי ביינארט וג'ון שייהן מימין: יוסי ביינארט וג'ון שייהן צילום: אביב חופי
בטל שלח
    לכל התגובות
    x