$
בורסת ת"א

מזור מכרה עד כה 3 מערכות ניתוחי גב בארה"ב ברבעון השני

לחברה עדיין נותרו מספר ימים עד סוף הרבעון ובהחלט ייתכן כי היא תמכור מערכות נוספות. כמו כן למזור פעילות ענפה גם מחוץ לארצות הברית

ניר צליק 14:1222.06.15
מזור רובוטיקה, שפיתחה את מערכת ניתוחי הגב, מכרה כ-3 מערכות בלבד ברבעון השני של 2015, זאת לאחר שמכרה 3 מערכות ברבעון הראשון ו-6 ברבעון הרביעי של 2014. כך, על פי דיווח שהוציאה החברה במסגרתו היא כתבה כי היא מכרה את המערכת ה-50 בארה"ב. על פי הדו"ח השנתי המורחב, עד סוף 2014 מכרה החברה 46 מערכות בארה"ב.

 

עם זאת, לחברה עדיין נותרו מספר ימים עד סוף הרבעון ובהחלט ייתכן כי היא תמכור מערכות נוספות בימים הקרובים וכך תגיע למכירות המצופות. בנוסף, יש לזכור כי למזור עצמה יש פעילות ענפה גם מחוץ לארצות הברית. עד סוף הרבעון הראשון מכרה החברה 88 מערכות, מהן 48 בארצות הברית, כולל הדיווח הנוכחי.

 

הבעיה העיקרית של מזור היא שמאחר וכל מערכת ניתוחי גב של החברה נמכרת בכ-800 אלף דולר, והכנסותיה נמצדדות במיליוני דולרים בודדים בלבד, כל מכירה של מערכת משפיעה בצורה דרסטית על הכנסותיה.

 

את הרבעון הראשון סיכמה מזור עם הכנסות של 4.5 מיליון דולר לעומת 4.9 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההפסד הסתכם ב-5.2 מיליון דולר לעומת 3.6 מיליון דולר ברבעון המקביל.  

 

המכשיר של מזור רובוטיקה המכשיר של מזור רובוטיקה

 

מזור הוקמה ב-2001 והיא עוסקת בפיתוח, ייצור ומכירה של מכשירים רפואיים לתמיכה בפרוצדורות כירורגיות בתחום האורתופדיה והנוירוכירורגיה. מוצר הדגל של החברה הוא מערכת Renaissance שהחליפה את מערכת ,SpineAssist רובוט המסייע לניתוחי גב, המאושר רגולטורית באירופה ובארה"ב. החברה הוקמה על ידי פרופ' משה שוהם ופרופ' אלי זהבי, תחת חממת הטכניון, ומנוהלת על ידי אורי הדומי. מזור הרחיבה את האינדיקציה הראשונית של החברה מניתוחי גב גם לניתוחי מוח, כאשר היא מוסיפה על המערכת רכיב נוסף המייקר את עלותה בכ-100-200 אלף דולר.

 

השלב הנוכחי בחיי החברה הוא שלב החדירה לשוק האמריקאי, בו משקיעה בימים אלה מאמצים רבים, אולם לעת עתה, היא לא הצליחה להגדיל בצורה משמעותית את מכירותיה במדינה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x