$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

עמיתים נתנה לקריית עתידים הלוואה של 350 מיליון שקל

ההלוואה נועדה למיחזור חוב של אוניברסיטת תל־אביב ועיריית תל אביב עבור מגדל עתידים. בימים אלה בוחנת ההנהלה גיוס חוב נוסף ממוסדיים להקמת עוד שני בניינים

אורן פרוינד 08:1321.06.15

קרנות הפנסיה הוותיקות עמיתים נתנו הלוואה של 350 מיליון שקל לקריית עתידים, שבבעלות משותפת של אוניברסיטת תל־אביב ועיריית תל אביב, כך נודע ל"כלכליסט".  

ההלוואה נועדה למחזר חוב על מגדל עתידים, שבו משרדים המושכרים לחברת הביטוח כלל, לסיטיבנק ולנתיבי גז. הבניין משמש כבטוחה להלוואה החדשה. הנהלת עתידים מקדמת הקמה של שני בניינים על 70 אלף מ"ר. לשם ההקמה בוחנת עתידים גיוס חוב נוסף ממוסדיים, ועמיתים בראש המועמדות.

 

ההלוואה למגדל, חצי מיליארד שקל, ניטלה ב־2009 מהפועלים ומזרחי טפחות, ויתרתה 380 מיליון שקל. מרביתה תוחלף בזו החדשה, שתנאיה נוחים יותר.

 

מנכ"ל עתידים שגיא ניב ציין: "ישנה יתרת הלוואה של עשרות מיליוני שקלים על המגדל שנתן בנק הפועלים, אני מאמין שבקרוב נגייס לה מימון מחדש ממוסדיים". מנהלת מחלקת האשראי ענת הולנדר הובילה העסקה מטעם עמיתים, עם עוה"ד ממשרד פישר בכר חן וול אוריון ושות' הילה זונדר־מסה ועומר שני. עוה"ד אורן ארדמן, דניאל הרינג, עליזה גביזון ממשרד שטיינמץ, הרינג, גורמן ושות' ייצגו את עתידים.

 

קריית עתידים קריית עתידים

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x