$
שווקי חו"ל

טדי שגיא לא עוצר: רכש חלק נוסף מקמדן מרקט - ב-31 מיליון ליש"ט

איש העסקים ממשיך לרכוש נכסים במתחם, שנחשב לאחד מאתרי התיירת המרכזיים בלונדון וליעד מבוקש ביותר בתחום הנדל"ן המסחרי; עד כה הוציא שגיא יותר מ-500 מיליון ליש"ט למטרה זו

שירות כלכליסט 11:0020.06.15

המיליארדר הישראלי טדי שגיא לא עוצר, ורוכש חלק נוסף מקמדן מרקט, אחד מאתרי התיירות המרכזיים בלונדון: העיתון הבריטי "אינדיפנדנט" דיווח אתמול (ו') כי חברת מרקט טק הולדינגס (Market Tech Holdings), ששגיא מחזיק ב-85% ממנה, הודיעה כי ביצעה רכישה במתחם בשווי 31.1 מיליון ליש"ט. שגיא רכש את קמדן מרקט מידי אנשי העסקים בבו קובו וריצ'רד קרינג במרץ 2014 תמורת כ-400 מיליון ליש"ט. במקביל נודע כי חברת פלייטק שבבעלותו של שגיא גייסה 227 מיליון ליש"ט עבור ההשתלטות על חברת המסחר האלקטרוני פלוס 500, שנקלעה לקשיים, וזאת בעסקה שהיקפה מוערך ב-460 מיליון ליש"ט.

 

 

 

הרכישה הנוכחית בקמדן מרקט היא של מבנה בגודל 2,320.7 מ"ר בקמדן, המושכר לאוניברסיטה הפתוחה. זהו השלב האחרון עד כה במסע רכישת הנכסים של החברה, שכבר הוציאה מעל 500 מיליון ליש"ט עבור רכישת נכסים במתחם ואיחודם לראשונה תחת בעלים אחד.

 

 

 

קמדן טאון והאזור המקיף אותו הפכו ליעד מבוקש של נדל"ן מסחרי, בעקבות הניסיונות של המשקיעים להרוויח ממעבר תושבים לאחר התחדשות שכונת קינג'ס קרוס. לדבריו של צ'רלס באטלר, מנכ"ל מרקט טק, הרכישה "ממשיכה את האסטרטגיה של הקבוצה ליצור יעד מגורים, עבודה וקמעונאות ברמה עולמית".

 

מה דעתך על מניית פלייטק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

 

הגיוס שביצעה פלייטק לרכישת פלוס 500 בוצע לפי תמחור של 780 פני למניה. ההחלטה לרכוש את פלוס 500 התקבלה לאחר שבחודש שעבר הקפיאו הרגולטורים בבריטניה את חשבונות הלקוחות של החברה בשל הטענה כי החברה לא צייתה לחוקים להגנה מפני הלבנת הון. בעקבות ההקפאה צללה המניה של החברה ובפלייטק מיהרו להגיש הצעה נמוכה .

 

בפלייטק הודיעו עוד כי רכשו מניות נוספות של פלוס 500, כך שהאחזקה של החברה עומדת כעת על 9.36%. פירוש הדבר כי 45% מבעלי המניות, בהם המייסדים של פלוס 500, תומכים בהשתלטות במחיר של 400 פני למניה. עם זאת, מוקדם יותר החודש טענה קרן הגידור אודיי, המחזיקה ביותר מ-25% מהחברה, כי לא תקבל את ההצעה, מאחר שהיא נמוכה מדי. על פי החוק הישראלי, מספיק אישור של 50% כדי שהעסקה תצא לפועל.

 

 

 

עוד נודע כי בפלייטק מתכוונים גם להשיק "חברת ברוקראג' B2C בינונית" לאחר שרכשה באפריל את Trade FX.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x