$
בורסת ת"א

מעלות: רמת הנזילות של אברות "פחות מהולמת"

מעלות העניקה לחברה דירוג מקדמי של BBB+ לקראת גיוס אג"ח של 70 מיליון שקל. במקביל דיווחה אברות על הבנות לרכישת חברה ב-7.2 מיליון שקל

גיל קליאן 14:1617.06.15

חברת הצנרת אברות דיווחה היום (ד') על קבלת דירוג מקדמי של BBB+ ממעלות לקראת גיוס של 70 מיליון שקל באג"ח.

 

כלכלני מעלות הניחו בעבודת הדירוג כי עסקת בעלי העניין במסגרתה תרכוש אברות את פעילות אחזקת תשתיות המים מחברת מגנזי תשתיות של בעל השליטה גבי מגנזי תושלם (השלמת העסקה תלויה באישור רשויות המס) - וכי החברה תגייס אג"ח בהצלחה.

מה דעתך על מניית אברות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

במעלות ציינו כי אברות תלויה בתחום הצנרת ב-2 לקוחות עיקריים - מקורות (25% מהמכירות של אברות ב-2014) וחברת מנדלסון (15% מהמכירות בשנת 2014). גם אחרי גיוס האג"ח, ציינו כלכלני מעלות כי רמת הנזילות של אברות היא "פחות מהולמת" - כאשר במעלות מעריכים גם שהחברה לא תחלק דיבידנד בעתיד.

 

במקביל הודיעה היום החברה על חתימת מזכר עקרונות לרכישה של חברת שירותי שאיבה והקמת מתקני טיפול במים, בוצה, טיהור קרקע, מתקני אשפה ומחזור, הפקות גז וייצור חשמל.

 

תמורת החברה הנרכשת תשלם אברות 7.2 מיליון שקל. בדיווח כללה אברות פרטים על החברה הנרכשת (ששמה לא דווח) מהפ עולה מכירות החברה עמדו ב-2014 על 23.3 מיליון שקל, והרווח הנקי שלה עמד על 1.2 מיליון שקל. ה-EBITDA של החברה הנרכשת ב-5 השנים האחרונות עמד על 2.9 מיליון שקל בממוצע לשנה.

 

אברות סייגה כי "השלמת עסקת הרכישה כמפורט לעיל, כפופה, בין היתר, לחתימה על הסכם מחייב ואין כל ודאות כי ההסכמות המפורטות בדיווח זה יבשילו לכדי חתימה על ההסכם המחייב".

 

גבי מגנזי גבי מגנזי צילום: אביגיל עוזי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x