שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

ייני בתגובה לתביעת הדח"צים: "ספק אם החלטתם נקיה ממניעים אישיים"

הדח"צים של ירון ייני בשלד הבורסאי אולטרה אקוויטי פנו בצעד חריג לבית המשפט - על מנת שזה יכריע האם ספירת הקולות באסיפת בעלי המניות בה הוכרע הרכב הדירקטוריון בוצעה כדין

גיל קליאן 16:4611.06.15

השלד הבורסאי אולטרה אקוויטידיווח אמש (ד') על תגובת בעל השליטה בחברה, ירון ייני, וחברי הדירקטוריון מטעמו, לבקשת התביעה החריגה של הדח"צים. בקשת התביעה חשפה סכסוך רווי יצרים בין ייני לבין מאיר גורביץ על השליטה בחברה - לאור טענות של גורביץ על ספירת קולות שלא כדין, וכן טענות של הדח"צים לגבי אופן הטיפול בטענות של גורביץ כלפי ייני.

 

ייני ושאר חברי הדירקטוריון טוענים כי אין מקום להגשת התביעה, וכי היא הסבה נזקים לחברה בכך שהביאה להשעייתה מהמסחר. ייני טוען כי ההשעייה נבעה רק מהתביעה, ומעצם האירוע החריג בו דח"צים מגישים תביעה נגד החברה בה הם מכהנים, על רקע מאבק שליטה בדירקטוריון. ייני מוסיף כי הגשת התביעה שקולה לבקשת "ייעוץ משפטי" מבית המשפט, וכי אין לה צורך או בסיס משפטי.

מה דעתך על מניית גיבוי אחזקות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

כמו כן רומזים ייני והדירקטורים כי "ספק רב אם החלטתם של המבקשים (הדח"צים - ג"ק) לנקוט בהליך של תביעה נגזרת (תוך גרימת נזקים עצומים לחברה ולבעלי מניותיה) נקיה לגמרי ממניעים אישיים, ובכלל זה מהרצון להחליף את הרכב הדירקטוריון הנוכחי".

 

בנוסף, ייני וחברי הדירקטוריון רואים את התביעה כניסיון נוסף להשתלטות של מאיר גורביץ על החברה. ייני כותב כי "בסיבוב הנוכחי, מנסה קבוצת גורביץ לעקוף את רצונם האמיתי של בעלי המניות בנוגע להרכב חברי הדירקטוריון". ייני וחברי הדירקטוריון האחרים טוענים כי תביעה זו היתה צריכה להיות מוגשת על ידי גורביץ, ולא על ידי הדח"צים.

 

ירון ייני ירון ייני צילום: בועז אופנהיים

 

בתביעה כתבו הדח"צים, עו"ד זיו עירוני ורו"ח אבי זיגלמן, כי הם "חוו וחווים בכל פעם שקבוצת גורביץ מאוזכרת בישיבות הדירקטוריון של החברה, ריאקציה שלילית מאוד כלפיה מצד קבוצת ייני ובייחוד מצד ירון ייני, העולה כדי פסילה אוטומטית של טענות קבוצת גורביץ, אם וככל שמועלות כאלה, מבלי לקיים בהן דיון לגופו של עניין, וזאת אגב השמעת כינויים שונים ומשונים בהם מכנה ירון ייני את קבוצת גורביץ, כגון "הרעים", "השטן", "דעא"ש" ושאר כינויים דומים לאלה, המדרדרים בהכרח את רמת הדיון ואופן ניהולו".

 

מצב זה, לטענת הדח"צים, אינו מאפשר להם לברר את טענות קבוצת גורביץ לגבי בעיות באופן ספירת הקולות באסיפת בעלי המניות של ה-22 באפריל - הצבעה שקבעה את הרכב הדירקטוריון. בהצבעה זו ניצחו הדירקטורים של ייני ששמרו על כיסאם, ואילו הדירקטורים שהציע גורביץ למנות במקום הדירקטורים של ייני נותרו בחוץ. לאחר מכן טען גורביץ כי תוצאות ההצבעה לא עומדת בתקנון החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x