בורסת ת"א

ירוק בעולם, אדום בת"א: הבורסה ננעלה בירידות במחזור גבוה

ת"א 25 איבד 0.3% מערכו ות"א 100 ירד ב-0.5%. באירופה ובוול סטריט נרשמות עליות של כ-1%. יום נוסף של ירידות באג"ח הממשלתיות. אפסילון: "האלמנט הפסיכולוגי עלול לגרור עוד את אגרות החוב מטה". דסק"ש עלתה ב-6.4% למרות הורדת דירוג של מידרוג. שפע ימים עלתה ב-17%

גיל קליאן 17:3010.06.15

דיווח שוטף מהמסחר בבורסה של תל אביב: כל העדכונים החשובים של החברות בשוק של ת"א, המניות הבולטות, המחזורים והניתוחים של האנליסטים המובילים בשוק ההון הישראלי

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים תקשורת נפט וגז יתר 50 ביומד

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20  תל בונד 40  תל בונד 60

אג"ח ל-10 שנים אג"ח ל-5 שנים אג"ח לכ-30 שנה 

-------

 

17:30 - בניגוד למגמה בבורסות אירופה וניו יורק - המסחר בתל אביב ננעל בירידות שערים במדדים המובילים שלוו ביום נוסף של מגמה שלילית באג"ח הממשלתיות. דסק"ש עלתה ב-6.4% למרות הורדת דירוג של מידרוג, שפע ימים עלתה ב-17% וכיתוב פארמה הוסיפה 9% לערכה. מחזור המסחר היה גבוה יחסית ועמד על 1.59 מיליארד שקל.

 

17:10 - מידרוג הורידה דירוג לאגרות החוב של דסק"ש מהסדרות ד', ו', ז', ח' ו-ט' בדרגה אחת ל-Baa3 תוך הכנסת דירוג אגרות החוב לבחינת דירוג (Credit Review) עם

השלכות שליליות. במידרוג מפרטים את הסיבות להורדת הדירוג וכותבים כי הנזילות של החברה צפויה לפחות בקצב גבוה כאשר בסוף שנת 2016 תיוותר כרית נזילות זניחה. "מבנה המימון הכולל סדרות אג"ח ובנקים במח"מ שונה, לא יאפשר לחברה להערכתנו, לנצל את כל כרית הנזילות והיא תידרש למיחזור חוב או מכירת נכסים או הזרמה חיצונית כבר בטווח הזמן הקצר, כאשר קיימת אי ודאות גבוהה באשר ליכולת החברה לבצע מהלכים אלה בטווח הזמן הקצר", כתבו.

 

16:10 - הדולר והיורו התחזקו היום קלות במסחר מול הדולר, בעוד שבעולם הין מזנק מול השטר הירוק. הדולר ירד ב-0.2% ושערו היציג נקבע על 3.83 שקלים, בעוד שהיורו שמר על יציבות ברמה של 4.32 שקלים. בעולם נחלש הדולר ב-1.3% מול הין היפני לאחר שנגיד הבנק המרכזי של יפן אמר כי הוא סבור שהין לא יחלש יותר מול המטבעות המרכזיים בעולם.

 

15:10 - חברת הדירוג מעלות הכריזה על חברת הנדל"ן המניב אדריאל כחדלת פירעון חלקית (Selective Default). ההכרזה של מעלות מגיעה שבוע ימים לאחר שאדריאל הודיעה כי לא תעמוד בשלום קרן וריבית של 19 מיליון שקל שאמור היה להתבצע היום. דירוג האשראי של סדרה א' שיתרת הקרן שלה היא 30 מיליון שקל הורד מרמה של B לרמה SD, הנמוכה ביותר, בעוד שדירוג האשראי של סדרה ב' שיתרת הקרן שלה היא 100 מיליון שקל ,ירד מ-B+ ל-CC – ירידה של חמש דרגות.

 

חוקרי רשות ני"ע פשטו היום שוב על משרדי חברת נגב קרמיקה בראשון לציון ואספו מסמכים שונים וחומרי מחשב. זאת במסגרת החקירה הפלילית הגלויה שבה פתחה אתמול הרשות בחשד לביצוע עבירות מרמה ורישומים כוזבים בחברת הבת של אפריקה תעשיות.

 

13:40 - עדכון משוק האג"ח הממשלתי: האג"ח השקלית ל-10 שנים יורדת ב-0.8% והתשואה עולה ל-2.47%. האג"ח ל-30 שנה מאבדת 0.9% והתשואה עולה ל-3.38%.

 

12:45 - המדדים המובילים ממשיכים להיסחר בירידות שערים בניגוד למגמה באירופה שם עולים המדדים בשיעור של כ-0.5%. החוזים בניו יורק עולים ב-0.3%.

 

עידן אזולאי מנהל השקעות ראשי באפסילון: "אגרות החוב הממשלתיות ממשיכות לרדת בעקבות הירידות החדות שחווים שווקי האג"ח באירופה. אני סבור שמבחינה כלכלית, התשואות בממשלתי הגיעו לנקודת כניסה, אולם אי אפשר להתעלם מהאלמנט הפסיכולוגי שעלול להמשיך ולגרור את אגרות החוב כלפי מטה".

 

 

 

11:50 - המסחר בתל אביב עבר לירידות. ת"א 25 מאבד 0.4%, ות"א 100 יורד ב-0.5%.

 

10:30 - מוטי בן משה מצנן את ההתלהבות סביב הודעתו של אלשטיין הבוקר כי ירכוש את השליטה באי.די.בי - טוען כי תשובתו של אלשטיין אינה עומדת בהסכמים בין הצדדים וכי בן משה יהיה זה שיירכוש את השליטה בקבוצה.

 

10:20 - כיטוב פארמה הודיעה על תוצאה חיובית בניסוי פיילוט של החברה.

 

10:10 - יום נוסף של ירידות באג"ח הממשלתיות - האיגרת ל-10 שנים (0825) יורדת ב-0.35% ונסחרת בתשואה של 2.42%. האג"ח ל-30 שנה (0142) יורדת ב-0.61% והתשואה עולה ל-3.36%.

 

9:47 - המסחר בתל אביב נפתח ביציבות. ת"א 25 נסחר סביב רמות הפתיחה ות"א 100 יורד ב-0.1%. המניות של קבוצת אי.די.בי עולות - אי.די.בי פתוח ודסק"שמתחזקות ב-4%.

 

9:00 - הסאגה של השתלטות טבע על המתחרה מיילן נמשכת - אתמול הגיעה ענקית הגנריקה הישראלית לאחזקה של מעל מיליארד דולר במניות מיילן. היעד של טבע הוא להגיע לאחזקה של 4.5% במיילן, מה שייאפשר לה לפנות לבית המשפט בהולנד ולטעון כי דירקטוריון מיילן פועל בניגוד לטובת בעלי המניות.

 

ארז ויגודמן מנכ"ל טבע ארז ויגודמן מנכ"ל טבע צילום: ראובן קפוצ'ינסקי

 

8:45 - הותר לפרסום אתמול לאחר תום המסחר: מנכ"ל אפריקה תעשיותלשעבר אבי מוטולה, סמנכ"ל הכספים לשעבר בנגב קרמיקה, אביהו איבשיץ, ומנהלת שירות הלקוחות בנגב לשעבר גלית בן מאיר נחקרו היום באזהרה ברשות ני"ע בחשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד, שיבוש מהלכי משפט, מרמה והפרת אמונים, ועבירות דיווח לפי חוק ני"ע. בית משפט השלום שחרר הערב את השלושה בתנאים מגבילים. מוטולה עצמו שוחרר למעצר בית עד יום שישי, תוך הפקדת ערבות בנקאית של 400 אלף שקל.

 

8:40 - האם קבוצת אי.די.בימתחילה עידן חדש? אדוארדו אלשטיין הודיע הבוקר כי ירכוש את כל מניותיו של מוטי בן משה בקבוצת אי.די.בי - ישלם כ-152 מיליון שקל ויגדיל את האחזקה שלו ל-81%. זאת, לאחר סכסוך שותפים ארוך בחברת האחזקות שמחזיקה בחברות כמו סלקום ושופרסל.

 

8:30 - אכזבה הבוקר באסיה - חברת המדדים MSCI החליטה לא להכניס לפי שעה את המניות הסיניות למדדים הגלובליים של החברה. אתמול, נחתם המסחר בוול סטריט ביציבות - דאו ג'ונס ו-S&P 500 סגרו סביב רמות הפתיחה, ואילו נאסד"ק ירד ב-0.2%.

 

הבורסה בתל אביב הבורסה בתל אביב צילום: בלומברג
בטל שלח
    לכל התגובות
    x