$
שווקי חו"ל

ביונדווקס השלימה גיוס בארה"ב בהיקף של כ-10 מיליון דולר

הגיוס של חברת הביומד התמקד במשקיעים מוסדיים אמריקאים ונעשה במחיר נמוך ב-32% משווי השוק - צפוי להעמיד לחברה קופת מזומנים מספקת עד הוצאת התרופה שבפיתוח לשוק

ניר צליק 14:2112.05.15

ביונדווקס,המפתחת חיסון אוניברסאלי לשפעת, השלימה גיוס בארה"ב בהיקף של כ-10 מיליון דולר ממשקעים מוסדיים אמריקאים במחיר של 5.01 ל-ADR (תעודת המסחר - ראו בהמשך). מדובר בדיסקאונט של 32% על מחיר המניה של החברה בישראל, בהתחשב בכך שהמשקיעים גם קיבלו אופציות בנוסף למניות. מניית החברה צנחה במסחר בתלאביב ב-34%. 

הגיוס בוצע באמצעות הנפקת 1.9 מיליון תעודות מסחר לפיקדון (ADR), כשכל אחת מהן מייצגת 40 מניות של ביונדווקס. במקביל הוקצו למשקיעים 1.9 מיליון אופציות במחיר מימוש של 6.25 דולר ל-ADS. חתמי ההנפקה היו אגיס קפיטל.

 

מוצר הדגל של ביונדווקס הוא החיסון האוניברסלי לשפעת M-001. שפעת היא מחלה זיהומית, וחיסוני שפעת עונתיים מיוצרים מדי שנה ומגנים מפני שלושה זנים החזויים לעונה. החיסון האוניברסלי של החברה נועד להגן מפני כל זני השפעת באמצעות הפעלת כל מערכות החיסון של הגוף לפעולה נגד אזורים משותפים לכל וירוסי השפעת. 

 

את 2014 סיכמה החברה עם הפסד של 7.8 מיליון שקל לעומת הפסד של 8 מיליון שקל ב-2013. בקופת החברה היו בסוף 2014 כ-9.6 מיליון שקל במזומנים ושווי מזומנים, ואחר שהחברה השתמשה ב-7.5 מיליון שקל למימון פעילותה השוטפת ב-2014, המשמעות היא כי הגיוס הנוכחי צפוי להספיק לה עד הוצאת התרופה לשוק.

 

את ההנפקה ליוו עוה"ד אילן גרזי ותמי חברוני ממשרד פרל כהן צדק לצר ברץ.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x