שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

מט"ח: הדולר היציג ירד ב-0.2% ל-3.86 שקלים

היורו קפץ ב-0.8% ושערו היציג נקבע על 4.35 שקלים. FXCM: "בטווח הארוך - הדולר עשוי לרדת מתחת ל-3.8 שקלים"

שירות כלכליסט 15:3512.05.15

היורו זינק היום (ג') ב-0.8% ושערו היציג נקבע ברמה של 4.35 שקלים, בעוד שהדולר נחלש ב-0.2% לרמה של 3.86 שקלים. בעולם, היורו מתחזק ב-0.8% ל-1.12 דולרים.  

 

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מתייחסים למסחר בשוק המט"ח ואומרים כי "הדולר מבוסס במקום, ונסחר כמעט ללא שינוי וכך גם הדולר העולמי, וזאת בהיעדר טריגרים כלכליים או פיננסיים שיניעו את המטבעות. התנודתיות במסחר ביורו עשויה להתעורר מחדש דווקא על רקע סוגיית יוון. תזוזה ביורו תניע גם את הדולר, וזאת מאחר שזהו המטבע הראשי שמולו נסחר הדולר בשוק המט"ח הגלובלי. השבוע אמורה יוון לשלם את אחד מתשלומי החוב שלה וכל דד-ליין כזה מעלה את רמת החשש בשוק מפני אי עמידה של יוון בתשלומי החוב ופרישתה מהגוש. התיקון בדולר-שקל עוד עשוי להימשך זמן מה ולהוביל את הצמד אל מתחת ל-3.8 שקלים". 

 

 

 צילום: שאטרסטוק

 

מפרוטוקול דיון הריבית האחרון שנערך בבנק ישראל בסוף החודש שעבר, ושהבנק פרסם אתמול עולה כי בתום הדיון תמכו כל חמשת חברי הוועדה בהותרת הריבית לחודש מאי ללא שינוי, בנקודת השפל של 0.1% שאליה היא הורדה כאמור בעקבות ההפחתה של 0.15% שבוצעה על ידם לפני חודשיים. זאת בשל הערכתם כי סביבת הריבית הנוכחית תומכת בהמשך הצמיחה בקצב שנתי של כ- 3%, ובחזרת האינפלציה אל תוך תחום היעד השנתי שקבעה הממשלה (3%-1%) בתוך כשנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x