שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

מנכ"ל טסלה אלון מאסק: "בכוחנו לגמול את העולם מהתלות בנפט"

טסלה משיקה את "פאוור-פק", מצבר לשימושים ביתים ומסחריים שמחירו יחל ב-3,500 דולר. הוא יוכל לאגור אנרגיה סולארית כדי להשתמש בה בהיעדר שמש

שירות כלכליסט 09:5701.05.15

בחיפושיה אחרי מקורות הכנסה נוספים, הודיעה יצרנית המצברים לרכבים חשמליים, טסלה (Tesla) כי היא מרחיבה את פעילותה לתוך התחום הביתי והמסחרי.

 

מנכ"ל החברה, אלון מאסק, אומר כי המערכת ששמה פאוור-פק (Powerpack) שתיוצר על יחידת Powerwall Home Battary תסייע לגמול את העולם מתלותו בנפט ובגז. מאסק אמר: "בכוחנו לעשות כך. עשינו דברים כגון אלו בעבר. זה לא בגדר הבלתי אפשרי".

 

מכונית של טסלה מכונית של טסלה

 

הוא מסביר כי המערכת יכולה לשמש כיתרון משמעותי לאלו המחוברים לרשת החשמל והדבר דומה למהלכים שנעשו על-ידי חברות טכנולוגיה אחרות שנועדו לחבר אזורים מרוחקים ונידחים לשירותים שקודם לכן חייבו חיבור לרשת. פייסבוק לדוגמא, בוחנת מטוס זעיר סולארי כדי לספק חיבור אינטרנט לפינות מרוחקות של העולם. בדומה, גוגל מנסה להשיג את אותו הדבר באמצעות בלונים אטמוספריים.

 

מאסק אמר, כי הערכה הביתית הבסיסית תעלה 3,500 דולר ותתבסס על טכנולוגיה דומה למצברי הרכב של החברה. מצברי החברה ידועים בטווח הנסיעה הרחוק שלהם העולה על כל המוצרים הדומים של חברות מתחרות. המצבר הביתי יאפשר אחסון אנרגיה לבתים המתבססים על אנרגיה סולארית כדי להשתמש בה בהיעדר אור שמש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x