$
בורסת ת"א

בעל השליטה באקסטרא פלסטיק: "הנאמן לקח צ'קים שמגיעים לי"

בתגובתו לבית המשפט טוען הנאמן, עו"ד רונן מטרי, כי דווקא בעל השליטה, צבי עברי, הוציא מהחברה נכסים שלא כדין במיליוני שקלים

גיל קליאן 15:1530.04.15

הקרב בין בעל השליטה באקסטרא פלסטיק, צבי עברי, לבין הנאמן שמונה לחברה, עו"ד רונן מטרי, מתחמם. אחרי שמטרי האשים את עברי כי משך כספים מהחברה בצורה לא תקינה אחרי הגשת הבקשה להקפאת הליכים, הגיע היום (ה') עברי באמצעות עורך דינו אמיר פלמר וטען כי מטרי לוקח לעצמו כספים שמגיעים לעברי. בתגובה לכך החליט בית המשפט לדחות את בקשת עברי להחזר אותם כספים, עד לבירור טענותיו של מטרי כלפי עברי והתנהלותו בחברה.

 

מפעל הפלסטיק אקסטרא פלסטיק משדרות מצוי כיום בהקפאת הליכים, ומנוהל על ידי מטרי במטרה להוביל למכירתו כדי להחזיר כסף לנושים. אחת הטענות שעלו בתיק (לראשונה על ידי העובדים, שמיוצגים על ידי עו"ד ליזה חדש, ולאחר מכן גם על ידי מטרי), היא שעברי הוציא מכונות ולקוחות מאקסטרא פלסטיק הציבורית והעביר אותם לאשפלסט - חברת הפלסטיק הפרטית שבבעלות עברי. כעת טוען עברי כי מטרי נטל לעצמו תשלומים שמגיעים לאשפלסט, וניסה להעביר אותם לטובת אקסטרא פלסטיק.

 

לטענת עברי, מדובר בצ'קים בסכום כולל של יותר מ-100 אלף שקל, שנכתבו לטובת אשפלסט ולא מועברים על ידי מטרי. כך נכתב בבקשה: "מתברר כי הנאמן (מטרי - ג.ק) נתן הוראות לבעלי תפקיד באקסטרא לקחת מלקוחות של המבקשת (אשפלסט - ג.ק) צ'קים, ואף צ'קים לפקודת המבקשת, והם מוחזקים אצל הנאמן אשר מסרב להשיבם. מדובר בפעולה פסולה וחמורה של הנאמן, אשר פשוט 'עושה דין לעצמו', מדלדל בחוק, ומעבר לכל - גורם למבקשת נזק חמור ביותר".עברי ביקש מבית המשפט המחוזי בבאר שבע להורות למטרי להחזיר את הצ'קים.

 

מפעל אקסטרא פלסטיק מפעל אקסטרא פלסטיק צילום: יאיר שגיא

 

מטרי מצידו הגיש את תגובתו לבית המשפט בה הוא טוען שעברי הוא זה שניסה לרוקן את החברה מנכסיה. בבקשה זו הוא דורש לחייב את עברי להחזיר מלאים שלקח מהחברה ועוד - ומפרט לראשונה מה הערכותיו הכספיות להיקף הנכסים שנלקחו מאקסטרא פלסטיק שלא כדין.

 

בבקשה הנגדית כתב מטרי: "כפי שיפורט להלן, ממכלול הראיות והעדויות שעלה בידי הנאמן לאסוף בפרק הזמן הקצר ביותר שעמד לרשותו, עולה ניסיון ברור של עברי ואשפלסט לרוקן את החברה מנכסיה ומכל תוכן, תוך נטילת כספי, נכסי, לקוחות וזכויות החברה לידם. יצוין, כי לאור בקשת אשפלסט והחלטת בית המשפט הנכבד שביקשה את תגובת הנאמן בתוך פרק זמן קצר ביותר, מוגשת תגובה ובקשה זו כעת ובדחיפות כתגובה ובקשה ראשונית. לאור לוח הזמנים הקצר, מטבע הדברים לא היה באפשרות הנאמן למצות את הבדיקות והחקירות הנדרשות בענין היחסים שבין החברה לבין בעל השליטה ואשפלסט ומכלול הפעולות שנעשו בהקשר זה בתקופה שקדמה לקריסת החברה, ובכלל זה לא היה לנאמן די זמן לחקור את בעל השליטה אודות עניינים אלו".

 

בבקשה לבית המשפט טען מטרי כי בחודשים שקדמו לקריסת אקסטרא פלסטיק פעל עברי להמחות את כל החשבוניות ללקוחות על שם אשפלט, וכי מדובר בחשבוניות בסך כולל של יותר מ-11 מיליון שקל - כספי הכנסות שהיו אמורים להגיע לקופתה של אקסטרא פלסטיק, לטענת מטרי. בנוסף טוען מטרי כי כל פעולותיו של עברי בחברה לפני הגשת בקשת הקפאת ההליכים היו עסקאות בעלי עניין - שלטענת מטרי לא אושרו כדין.

 

מטרי טוען כי ביום הגשת בקשת ההקפאה הועבר לאקסטרא פלסטיק לטובת אשפלסט מלאי של 220 אלף שקל, ומכונות בשווי (לפי הספרים) של יותר מ-4 מיליון שקל. כמו כן טוען מטרי כי לאשפלסט חוב פתוח של 2.7 מיליון שקל לאקסטרא פלסטיק על רכישות מלאי וסעיפים נוספים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x