$
בורסת ת"א

עכשיו זה רשמי: ביהמ"ש אישר הקפאה של חודש לאקסטרא פלסטיק

השלב הבא: מציאת קונה לפעילות מפעל הפלסטיק משדרות שנקלע לקשיים. במקביל צפויים להיבדק החששות להברחת נכסים מהחברה

גיל קליאן 17:1721.04.15

עכשיו זה רשמי: אקסטרא פלסטיק תופעל למשך חודש על ידי הנאמן, עו"ד רונן מטרי, ותחפש קונה לפעילות החברה. כך הכריע היום (ג') בית המשפט המחוזי בבאר שבע. הדרך להקפאה נסללה לאחר שבעל השליטה, צבי עברי, החזיר לחברה כספים שמשך ממנה לאחר בקשת ההקפאה - וננזף עקב כך על ידי השופטת שרה דברת. במקביל, בית המשפט יצטרך לברר את הטענות שעלו במהלך ההליך להתנהלות לא תקינה של עברי.

 

ההסכמות בין עברי לבין מטרי וכן לבין עו"ד ליזה חדש, שמייצגת את 90 עובדי מפעל הפלסטיק משדרות, הושגו בין השאר בעקבות תיווך של ח"כ עמיר פרץ. ההסכמות הגיעו לאחר חילופי האשמות קשים בין הצדדים, ובפרט נגד עברי, על הברחת נכסים לכאורה מהחברה. כעת יחזיר עברי 625 אלף שקל שמשך לאחר הגשת בקשת ההקפאה מקופת החברה, וכן פיצוי נוסף של 150 אלף שקל שלא יוחזר לו בכל מקרה. תמורת ההזרמה הסכים מטרי לוותר על תביעות נגד עברי לגבי האופן בו הוצאו הכספים מהחברה. בסך הכל יחזיר עברי לחברה 775 אלף שקל. 

 

עם זאת, כפי שנחשף ב"כלכליסט", קיימות כלפי עברי טענות נוספות. מתגובת העובדים לבקשת ההקפאה עולה עוד חשש כי עברי, שמחזיק במקביל לאקסטרא בחברת אשפלסט הפרטית, שפועלת גם בתחום, העביר 3 מכונות ייצור מאקסטרא לאשפלסט בשווי מאות אלפי שקלים, ללא מתן דיווח למשקיעים או תמורה לאקסטרא. העברה זו, טוענים העובדים, היתה של קווי ייצור של שקיות אשפה, תוך מתן הודעה ללקוחות אקסטרא כי החברה יצאה מתחום שקיות האשפה. כך, טוענים העובדים, הועברו כל לקוחות אקסטרא לאשפלסט שהפכה ליצרנית יחידה של שקיות זבל. עברי טען בתגובה לאותן טענות כי כל מעשיו נעשו כדין.

 

מפעל אקסטרא פלסטיק מפעל אקסטרא פלסטיק צילום: יאיר שגיא

בטל שלח
    לכל התגובות
    x