$
בורסת ת"א

אנרג'יקס השלימה גיוס מניות של 337.5 מיליון שקל בשלב המוסדי

מדובר במיזם האנרגיה המתחדשת המשותף למגדל ולאלוני חץ. היום ייערך השלב הציבורי בו מקווה החברה לגייס 62.5 מיליון שקל נוספים

אורן פרוינד 13:5321.04.15

השלב המוסדי בהנפקת המניות הגדולה של השנה הושלם אתמול (ב') בהצלחה רבה. חברת אנרג'יקס, מיזם האנרגיה המתחדשת המשותף לחברת הביטוח מגדל (11.9%) וחברת הנדל"ן אלוני חץ (72%) שבשליטת נתן חץ, גייסה אתמול בשלב המוסדי 337.5 מיליון שקל באמצעות הנפקת מניות ואופציות.

 

היום ייערך השלב הציבורי ובו מקווה החברה לגייס 62.5 מיליון שקל נוספים ובכך להגיע לגיוס כולל של 400 מיליון שקל. את ההנפקה מובילים ווליו בייס חיתום ולידר הנפקות ובהשתתפות אקסלנס חיתום, ברק קפיטל חיתום ורוסאריו שירותי חיתום.

 

אנרג'יקס מגייסת את הכסף לצורך ביצוע פרויקט חדש של אנרגיית רוח בפולין. מדובר בפרויקט הגדול ביותר שהיא מקדמת בתחום הרוח בהשקעה כוללת של 1.4 מיליארד שקל ובהספק כולל של 172 מגה וואט. הכסף מההנפקה ישמש את החברה להעמדת ההון העצמי בביצוע השלב הראשון בפרויקט, שעבודות הפיתוח שלו כבר החלו וצפויות להסתכם בכ-400 מיליון שקל. ההספק של הפרויקט בשלב הראשון יהיה 30 מגה וואט.

 

 

לאחר השלב הראשון אנרג'יקס תשקול האם לבצע את שני השלבים הנוספים בפרויקט. שלב ב' , באם יוקם, יהיה בהספק של 58 מגה וואט ובהשקעה של 365 מיליון שקל, ושלב ג' יהיה בהספק של 84 מגה וואט ובעלות השקעה של 685 מיליון שקל.

 

ההנפקה של אנרג'יקס זכתה לביקושים גבוהים של 365 מיליון שקל, כאשר בפועל היא תכננה לגייס בסך הכל עם השלב הציבורי 300 מיליון שקל. לאור הביקושים הגבוהים החליטה החברה להגדיל את היקף הגיוס בשלב המוסדי ל- 337.5 מיליון שקל ואת סך הגיוס ל-400 מיליון שקל, כך שהכסף מההנפקה יכסה את כל עלויות הביצוע של השלב הראשון בפרויקט והחברה לא תזדקק כפי הנראה לגיוס חוב. במידה שהגיוס יצליח במלואו, ההון העצמי של אנרג'יקס יעלה ב-213% מרמה של 187 מיליון שקל ל-587 מיליון שקל.

 

נתן חץ נתן חץ צילום: עמית שעל

 

המחיר לחבילה בהנפקה, שכללה 1000 מניות של אנרג'יקס ו-300 כתבי אופציה (סדרה 2) נקבע על 2,500 שקל לחבילה, גבוה ב-4% ממחיר המינימום שנקבע במכרז. אלוני חץ השתתפה בהנפקה ורכשה מניות בהיקף של 225 מיליון שקל. שאר הכסף הגיע מגופים מוסדיים ישראליים.

 

בשיחות שקיים כלכליסט עם גופים מוסדיים נראה כי בשונה מהנפקת המניות הראשונית של אנרג'יקס בבורסה בשנת 2011, שזכתה לביקושים נמוכים, הפעם יש התעניינות גבוהה מצד המשקיעים. אחת הסיבות לכך, מעבר לעובדה שלחברה יש היום, בניגוד לאז, פרויקטים מחוברים לרשת החשמל בהספק של 42 מגה וואט שהניבו הכנסות של 14 מיליון שקל בשנה, הוא ראלי של 26% שעשתה המניה של אנרנג'יקס בחודש האחרון, עם היוודע על ההתקדמות בפרויקט בפולין.

 

מה דעתך על מניית אנרג'יקס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

נתן חץ ידוע כחובב מושבע של אנרגיה מתחדשת. את המיזם של אנרג'יקס הוא הקים בשנת 2009 מתוך רצון לקחת חלק במגמת המעבר לייצור חשמל מאנרגיה מתחדשת בישראל, כאשר הממשלה הציבה יעד שעד שנת 2015 הוא תעמוד על שיעור של 5% ייצור חשמל מאנרגיה מתחדשת, כאשר בפועל זה עומד היום על 2%, ולכן עדכנה לאחרונה הממשלה את היעד שלה ל-10% עד שנת 2020.

 

אנרג'יקס נחשבת לשחקנית גדולה בתחום האנרגיה המתחדשת בישראל. בתחום האנרגיה הסולארית (PV) היא הבעלים של 37 מתקנים שמחוברים לרשת החשמל שצפויים להניב הכנסות של 54 מיליון שקל בשנת 2015. הפרויקט הגדול ביותר שלה, ואחד הגדולים בארץ, הוא פרויקט נאות חובב שמייצר חשמל בהספק של 37.5 מגה וואט. בתחום אנרגיית הרוח אנרג'יקס נחשבת לשחקנית השנייה בגודלה בישראל, לאחר אנלייט מקבוצת יורוקום של שאול אלוביץ. עדיין אין לה שום פרויקט שמייצר חשמל, אולם היא בתהליכי הקמה של שישה פרויקטים של אנרגיית רוח בישראל והפרויקט האמור בפולין. בסך הכל פרויקטים בהקמה בהספק של 475 מגה וואט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x