$
בורסת ת"א

דיון חירום בבורסה לקראת מחיקת פריגו מהמסחר בתל אביב

על רקע רכישת פריגו על ידי ענקית התרופות מיילן שעלולה למחוק 5% ממחזור המסחר בתל אביב - יו"ר הבורסה אמנון נויבך והמנכ"ל יוסי ביינארט שוקלים לבקש ממיילן רישום כפול של מניותיה בבורסה המקומית ובארה"ב. סיכויי המהלך נמוכים

רחלי בינדמן 17:3819.04.15

בצל הביקורת של רשות ניירות ערך על תפקוד הבורסה, כינסו היום בכירי הבורסה ובראשם המנכ"ל יוסי ביינארט והיו"ר אמנון נויבך דיון חירום לגבי מחיקתה הצפויה של חברת פריגו מהמסחר בבורסה המקומית, על רקע מכירתה לענקית התרופות מיילן. פריגו היא המנייה השנייה בגודלה בתל אביב אחרי טבע ומשקלה במדד תל אביב 25 הינו 11%. מחיקתה מהמסחר צפויה לפגוע בכ-5% מהמחזור כולו. 

 

בבורסה בוחנים כעת את מתווה העסקה כדי לדעת כיצד לנהוג - ו"להציל" את מניות פריגו. אם יוחלט כי העסקה תכלול החלפת מניות שיועברו לבעלי מניות פריגו, ישקלו בבורסה לפנות להנהלות שתי החברות ולבקש לבצע רישום כפול של מניות מיילן, בדומה לרישום הנוכחי של מניית פריגו.

 

מפעל פריגו בארה"ב מפעל פריגו בארה"ב

 

במידה והעסקה תהיה כולה במזומן, מקורבים להנהלת הבורסה מסבירים כי הפתרון היחיד עשוי להיות האצת הרפורמה שלה דוחף ביינארט של מסחר כפוי בישראל של מניות שנסחרות בבורסות זרות, ללא עמידה בתנאי הרישום הכפול וללא פיקוח רשות ניירות ערך.

 

יו"ר רשות ניירות ערך פרופ' שמואל האוזר תומך באופן עקרוני ביוזמה אך חושש מפגיעה בהגנה על המשקיעים הישראלים שיסחרו במניות הזרות במטבע השקל המקומי ללא הגנת דיני ניירות ערך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x