$
בורסת ת"א

מטומי רכשה את השליטה ב-Avenlo בכ-20 מיליון דולר

Avenlo מתמחה בשיווק באמצעות דוא"ל ומודעות מותאמות ללקוח. מטומי עצמה מתקדמת בתקופה האחרונה במגעים לקראת הרישום הכפול בבורסת תל אביב

ניר צליק 15:2415.04.15

מטומי, חברת המדיה הישראלית המנוהלת על ידי עופר דרוקר, רכשה את השליטה ב-Avenlo. על פי הערכות, היקף העסקה עומד על כ-20 מיליון דולר. Avenlo מתמחה בשיווק באמצעות דוא"ל ומודעות מותאמות ללקוח (ad targeting) מבוססי דאטה. מטומי רכשה שליטה של 70% בחברה חדשה אשר רכשה את הפעילות העסקית של Avenlo, כ-30% הנותרים מוחזקים על ידי Avenlo, בכפוף לאופציה לרכישת 30% הנ"ל על ידי מטומי במהלך שלוש שנים.

 

מחקר חברת Forrester מעריך כי המפרסמים בארה"ב יוציאו על שירותי שיווק דואר אלקטרוני עד 3.2 מיליארד דולר עד שנת 2019. ההכנסות מהפעילות הקיימת של מטומי מפעילות שיווק דוא"ל עלתה ב-26% בשנת 2014. Avenlo נוסדה בשנת 2012 והיא בעלת פלטפורמת אופטימיזציית אימייל המספקת למפרסמים, סוכנויות ורוכשי מדיה יכולות להפצת מודעות מותאמות לקוח, מבוססות נתונים, המותאמות למגוון רחב של מכשירים, לרבות מובייל. הפלטפורמה הטכנולוגית של Avenlo מאפשרת הפצת שרותים בקמפיינים של שיווק באימייל במספר מודלים עסקיים.

 

מטומי עצמה מתקדמת בתקופה האחרונה במגעים לקראת הרישום הכפול בבורסת תל אביב, כפי שנחשף בכלכליסט. מטומי, בניהולו של עופר דרוקר, נרשמה למסחר דרך מסלול ה־High Growth, משום שהרשימה הראשית בבורסת לונדון דורשת שיותר מ־25% מהמניות יהיו בידי מחזיקים אירופים. אם לא ישונו התקנות בבורסה הישראלית, מטומי תוכל להמתין עד שחלקם של המחזיקים האירופים יגדל, ואז להירשם למסחר ברשימה הראשית בבורסת לונדון ואז לבקש לבצע רישום כפול.

 

עופר דרוקר מנכ"ל מטומי עופר דרוקר מנכ"ל מטומי צילום: אוראל כהן

 

מסלול ה־High Growth נוסד בשנה האחרונה והוא למעשה שלוחה של הרשימה הראשית, וכאשר נכתבו התקנות לרישום כפול הם כללו רק את רשימת הפרימיום. חברות ברשימת ההיי-גרות' הן חברות שצפויות בעתיד להיכנס לרשימה הראשית אולם בעת הנוכחית אין להן חלק מהמאפיינים הדרושים ברשימה זו, ובמקרה של מטומי, כ-25% מבעלי המניות צריכים להיות אירופאיים. ההיי גרות' אינו רשימה משנית בלונדון, כגון ה-AIM.

 

הבורסה בתל אביב היא זו שהציעה למטומי לבצע רישום כפול. הבורסה הישראלית עושה מאמץ לצירוף חברות טכנולוגיה ישראליות למסחר בתל אביב בתקופה האחרונה, זאת לאחר מחיקתה של מלאנוקס מהמסחר לפני כשנה על רקע הרגולציה המכבידה.

 

מטומי פעילה בענף הפרסום הדיגיטלי, ויש לה כ־1,500 לקוחות בפלטפורמות פרסום דוגמת פייסבוק, מובייל ודואר אלקטרוני. מודל ההכנסות של החברה שונה ממודל הפרסום המסורתי של חברות פרסום באינטרנט, שמבוסס על הקלקות על חשיפות ופרסומות. מטומי גובה תשלום מהלקוחות רק כשהלקוח מזמין את המוצר של החברה המפרסמת.

את 2014 סיכמה החברה עם הכנסות של 258.9 מיליון דולר, צמיחה של 19% לעומת 216.8 מיליון דולר ב-2013. הרווח התפעולי התזרימי המתואם הסתכם ב-24.1 מיליון דולר לעומת 17.2 מיליון דורל ב-2013.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x