שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

עסקת הפניקס: תקופת הבלעדיות לפוסון הוארכה בחודש

סמנכ"ל הכספים בקבוצה הסינית יגיע לארץ לקידום עסקת הענק, שעל פי מקורבים לקבוצת דלק צפויה להיסגר בחודש הקרוב

אורן פרוינד 08:4614.04.15

קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה האריכה בחודש את תקופת הבלעדיות שניתנה לקבוצת פוסון הסינית לרכישת הפניקס. תקופה זו הסתיימה אתמול באופן רשמי, חודשיים וחצי לאחר שהצדדים חתמו על מזכר הבנות בלתי מחייב לרכישת השליטה בחברת הביטוח (42%–52.3%) לפי שווי של 3.7 מיליארד שקל ובתמורה של עד 1.9 מיליארד שקל. מקורבים לדלק העריכו כי העסקה תיסגר בחודש הקרוב.

 

סמנכ"ל הכספים של קבוצת פוסון דין גואוקי יגיע בימים הקרובים לישראל כדי לקדם את אישור הבקשה וסגירת העסקה מול דלק. זהו ביקור ראשון של אישיות בכירה מפוסון בישראל מאז ביקורו של יו"ר הקבוצה גואו גוואנצ'אנג לפני שבועיים וחצי.

לשם השלמת העסקה זקוקים הצדדים לאישור הממונה על הביטוח דורית סלינגר. זו קיבלה את בקשתה של פוסון לפני שבועיים וצפויה להגיש את מסקנותיה בשבועיים הקרובים.

מה דעתך על מניית הפניקס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

המקורבים לדלק הוסיפו כי העסקה תתבצע לפי ההון העצמי של הפניקס נכון לסוף ספטמבר, כפי שנחתם במזכר ההבנות, אף על פי שזה עלה מאז ב־100 מיליון שקל ל־3.8 מיליארד שקל. אסי ברטפלד, מנכ"ל קבוצת דלק המוביל את המשא ומתן, התעקש למכור את הפניקס במחיר שלא יפחת מההון העצמי שלה. לכן מזכר ההבנות נחתם בזמנו בפרמיה של 42% על מחירה בבורסת תל אביב.

 

דלק החליטה למכור את חברת הביטוח לפוסון לאחר שהמגעים מול משפחת קושנר האמריקאית הגיעו למבוי סתום נוכח חילוקי דעות על המחיר. מכירת הפניקס נעשית כחלק מתוכנית אסטרטגית של דלק להתמקד בפעילות הליבה שלה, קידוחי גז ונפט. במסגרת אסטרטגיה זו ביצעה דלק בשנה החולפת מימושים עצומים בהיקף 4.9 מיליארד שקל.

 

יצחק תשובה יצחק תשובה צילום: משה בנימין

בטל שלח
    לכל התגובות
    x