$
בורסת ת"א

הפירעון המוקדם של קבוצת אלון יפחת ביותר מ־200 מיליון שקל

בנוסף בכוונת החברה לקצר את התקופה המקסימלית לפירעון המוקדם ולסיימה בספטמבר 2016 במקום בסוף 2016

גולן חזני 06:4913.04.15
קבוצת אלון צפויה להציע שיפור בתנאי ההסדר למחזיקי האג"ח. ל"כלכליסט" נודע כי בכוונת החברה להפחית ביותר מ־200 מיליון שקל את היקף הפירעון המוקדם, ובמקום כ־1.08 מיליארד שקל במקור, הוא יעמוד על כ־850 מיליון שקל. בנוסף בכוונת החברה לקצר את התקופה המקסימלית לפירעון המוקדם ולסיימה בספטמבר 2016 במקום בסוף 2016.

 

במהלך חג הפסח קיימו נציגי החברה פגישות עם נציגי הגופים המוסדיים - בתי ההשקעות וחברות הביטוח המחזיקים באג"ח שלה בהיקף 2.2 מיליארד שקל. חלקם הביעו חשש מההיקף הגדול של החוב שמבקשת החברה לפרוע מוקדם יותר מהמועד המקורי, וזה המקור להצעה החדשה. למוסדיים יש סעיף המאפשר להם ליהנות מעמלה גבוהה של פירעון מוקדם של החוב, אולם בעל השליטה באלון שרגא בירן מבקש להימנע ממצב זה.

 

שרגא בירן שרגא בירן צילום: אוראל כהן

 

עוד נודע כי במסגרת ההצעה המשופרת, אלון מתחייבת שלא ליטול הלוואה חלופית ולמחזר חוב לשם ביצוע הפירעון המוקדם, אלא לממש מניות.

 

על פי ההצעה החדשה, לפחות 600 מיליון שקל מהסכום המיועד לפירעון מוקדם יגיעו ממימוש מניות אלון USA. המוסדיים הביעו חשש שאלון תחלק חלק ממניות אלון USA כדיבידנד לבעלי מניותיה, שכוללים גם את ארגוני הקיבוצים, אבל אלון מתכוונת להתחייב למגבלות על חלוקת דיבידנדים.

 

ההצבעה על הסדר החוב של אלון צפויה להתבצע ביום חמישי. כפי שפורסם ב"כלכליסט", אלון מנהלת משא ומתן למכירת 48% ממניות אלון USA לדלק US שבניהול עוזי ימין.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x