שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

אייפקס החזירה למשקיעים 4.2 מילארד יורו ברבעון הראשון של 2015

על פי מקורות, מתחילת שנת 2014 הניבה הקרן הפרטית האירופית למשקיעים סכום של 9.7 מיליארד יורו. זהבית כהן הצטרפה בשנה שעברה לקבוצת השותפים בקרן

שירות כלכליסט 09:1012.04.15

קרן ההשקעות הפרטית אייפקס החזירה למשקיעים ב-3 החודשים הראשונים של 2015 סכום של 4.2 מיליארד יורו (4.5 מיליארד דולר). כך על פי מקורבים לחברה.  

הקרן האירופית הפרטית שגייסה את סכום ההשקעה הראשוני לפני המשבר הפיננסי, החזירה החל מתחילת 2014 סכום של 9.7 מיליארד יורו.

 

זהבית כהן, יו"ר הקרן בישראל שהפכה לשותפה באייפקס באמצע השנה שעברה, היא אחד הנהנים מהסכומים שזרמו לקרן. בקרן אייפקס 16 שותפי אקוויטי, וכהן היא האשה היחידה בין השותפים. כל השותפים זכאים לאותו אחוז מהרווחים ואינם נדרשים להשקיע הון עצמי בקרן.

הרווח העיקרי שרשמה אייפקס בשנה האחרונה נבע ממכירת תנובה לברייט פוד הסינית וממיכרת חברת סוכנות הרכבים הבריטית Auto Trader. במסגרת עסקת תנובה שנסגרת בסוף הרבעון קיבלה הקרן 684 מיליון יורו.

  

חברת Auto Trader שרשמה הפסדים כבדים בתקופת המשבר הפיננסית, שווה היום 60% יותר מסכום ההשקעה הראשוני. שווי ההשקעה של הקרן בתנובה גדל פי שישה.

 

בהיותה של הקרן פרטית, היא אינה חושפת את נתוני ההשקעות שלה לציבור. המספרים האמורים נחשפו בפני המשקיעים בסוף הרבעון, בפגישה השנתית שנערכה במלון סבוי שבלונדון.

 

הקרן הייעודית של קרן אייפקס להשקעות בחברות ישראליות, AMI, ביצעה בסוף 2014 סגירה ראשונה בהיקף של 250 מיליון דולר. עם המשקיעים בקרן AMI נמנים גופים מוסדיים גדולים מאוסטרליה, מסינגפור ומארה"ב, וכן חברות ביטוח ובנקים מקומיים, בראשם בנק לאומי ובנק הפועלים. קרן אייפקס עצמה תשקיע עשרות מיליוני דולרים, ואילו השותפים הפרטיים באייפקס, בהם המנכ"לית זהבית כהן, ישקיעו סכום כולל של 40 מיליון דולר מהונם האישי בקרן.

 

זהבית כהן מנכ"לית קרן אייפקס בישראל זהבית כהן מנכ"לית קרן אייפקס בישראל צילום: רמי זרנגר

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x