$
מט"ח וסחורות

הנפט זינק ב-5.2% - לאחר ירידה מפתיעה במלאי הדלק בארה"ב

לפי דו"ח מינהל מידע האנרגיה האמריקאי, מלאי הדלק ירד ב-4.3 מיליון חביות - הרבה מעבר לתחזיות; עוד ברקע: המו"מ המתארך עם איראן על הסכם גרעין

שירות כלכליסט 22:1501.04.15

מחיר הנפט זינק ב-5.2% לרמה של 50.1 דולר לחבית; ברקע: עלייה מפתיעה במלאי הדלק בארה"ב, והשיחות בין המעצמות לאיראן - שהתארכו מעבר לדד-ליין של 31 במרץ.

 

מלאי הנפט הגולמי בארה"ב עלה ב-4.766 מיליון חביות בשבוע שהסתיים ב-27 במרץ, לעומת תחזית לעלייה של 4.2 מיליון חביות - כך עולה מדו"ח שפרסם היום מינהל מידע האנרגיה האמריקאי. עוד עולה כי המלאי השבועי של הדלקים המזוקקים עלה ב-1.5 מיליון חביות - אך הנתון המפתיע הגיע מכיוון מלאי הדלק שירד ב-4.3 מיליון חביות לעומת תחזית לירידה מתונה של 900 אלף חביות.

 

(ארכיון) (ארכיון) צילום: shutterstock

הנתונים מצביעים גם על ירידה של 36 אלף חביות בתפוקת הייצור היומית, ל-9.386 מיליון חביות - דבר שיכול להיות הצעד הראשון לקראת ירידה במלאי הנפט.

 

"ללא ספק, הצרכנים בארה"ב הגדילו את הביקוש לדלק עקב המחיר הנמוך", אמר ג'ון קילדוף, שותף בקרן גידור ניו יורקית העוסקת בנפט.

 

כאמור, מחיר הנוזל השחור מגיב גם למו"מ המתארך בין המעצמות לאיראן על הסכם גרעין; לדברי אמריטה סן, אנליסט נפט באנרג'י אספקט, "אנשים רבים ציפו להסכם בין הצדדים, ולכך שאיראן תגדיל מיידית את ייצור הנפט. ואולם זה לא הולך לקרות. כולם מנמיכים ציפיות - וזה מחלחל למחירים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x