בורסת ת"א

קבוצת דלק מסכמת את 2014 עם הפסד עתק של 765 מיליון שקל

זאת לעומת רווח נקי של 740 מיליון שקל בשנת 2013. ההפסד של דלק הוא על רקע מימושים כבדים בהיקף של כ-4.9 מיליארד שקל, שאמנם תרמו מאוד לקופת המזומנים של החברה, אולם גררו הפחתות חשבונאיות חד פעמיות בהיקף של כ-900 מיליון שקל שהיוו את עיקר ההפסד; למרות ההפסד, דלק הודיעה עם פרסום הדוחות שתחלק דיבידנד של 150 מיליון שקל לבעלי מניותיה

אורן פרוינד 21:0530.03.15

כפי שנחשף ב"כלכליסט" - קבוצת דלק מעכבת את הגיוס המתוכנן בלונדון. במקביל, חברת האחזקות של יצחק תשובה דיווחה על הפסד עתק מיוחס לבעלי המניות של 765 מיליון שקל בשנת 2014, לעומת רווח נקי של 740 מיליון שקל בשנת 2013. למרות ההפסד, דלק הודיעה עם פרסום הדוחות שתחלק דיבידנד של 150 מיליון שקל לבעלי מניותיה.

 

 

מה דעתך על מניית דלק קבוצה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
55% 10% 35%

 

ההפסד של דלק הוא על רקע מימושים כבדים בהיקף של כ-4.9 מיליארד שקל, שאמנם תרמו מאוד לקופת המזומנים של החברה, אולם גררו הפחתות חשבונאיות חד פעמיות בהיקף של כ-900 מיליון שקל שהיוו את עיקר ההפסד. ההפחתות החשבונאיות החד פעמיות הביאו את הקבוצה גם להפסד ברבעון הרביעי של 2014 בהיקף של כ-120 מיליון שקל.

 

עם פרסום התוצאות דלק דיווחה כי היא בוחנת אפשרויות לבצע השקעה אסטרטגית חדשה בתחום האנרגיה הבינלאומי אשר תהיה סינרגטית ומשלימה לפעילותה של הקבוצה היום. דלק ציינה כי "החברה שמה דגש על איתור הזדמנויות בתחום האופרציה וכי בתהליך איתור ההשקעה מעורבים מספר בנקים בינלאומיים ובכוונת הקבוצה לנצל את ההזדמנויות בשווקי האנרגיה הבינלאומיים לשם בחינת אפשרות השקעה אסטרטגית חדשה, וזאת כבר במהלך החודשים הקרובים". מדובר בהמשך האסטרגיה שמוביל מנכ"ל החברה אסי ברטפלד להתמקדות בפעילות אנרגיה בלבד, והרחבת הפעילות אל מעבר לגבולות ישראל.דלק עשתה זאת כבר לפני ארבעה חודשים, כאשר רכשה מניות חברת האנרגיה וודסייד וחברות נוספות בהיקף של מיליארד שקל.

 

 

  

הקבוצה הודיעה עוד כי בכוונתה לקדם בחודשים הקרובים את תוכנית הפיתוח של תגלית אפרודיטה בקפריסין, בה מחזיקה הקבוצה (באמצעות השותפויות דלק קידוחים ואבנר) ב -30% מהזכויות במאגר. תגלית אפרודיטה המוערכת בכ-127 BCM מיועדת לספק גז טבעי לשוק המקומי בקפריסין ולהוות בסיס לייצוא גז לכל מדינות האיזור.

 

יצחק תשובה בקידוח תמר יצחק תשובה בקידוח תמר צילום: משה בנימין

 

החיפוש של דלק אחר חברה חדשה נובע מקופת המזומנים הדשנה שמכילה נכון לסוף דצמבר 2014 סכום עתק של 3.6 מיליארד שקל. הקופה הזו התמלאה לנוכח סדרת מימושים כבדה שביצעה. במהלך השנה החולפת ועד מועד פרסום הדו"ח, השלימה החברה בין היתר את מכירתן של כ-28% ממניות דלק ארה"ב בסכום כולל של 1.8 מיליארד שקל, השלמת מכירת מניות דלק אירופה בסכום כולל של 1.7 מיליארד שקל, מכירת ברק קפיטל בסכום של כ-200 מיליון שקל, מכירת אחזקות הקבוצה בחברת רודשף בסכום של כ-900 מיליון שקל, חתימה על הסכם למכירת חלק מאחזקותיה בחברת ריפבליק (ומתן אופציה לרכישת שאר אחזקותיה בחברה) בסכום כולל של כ- 300 מיליון שקל. בנוסף חתמה הקבוצה על הסכם כוונות בלתי מחייב למכירת מניות הפניקס בסכום של כ- 2 מיליארד שקל לחברת פוסון הסינית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x