$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

קנדה ישראל תרכוש את מתחם אלקו ממשפחת זלקינד ב־135 מיליון שקל

חברת הנדל"ן תסב את הקרקע ברמת השרון למגורים ומסחר. קבוצת אלקו מימשה בסוף דצמבר 2014 את כל אחזוקתיה במגדל אלקטרה

גולן חזני 07:3502.03.15

אלקו אחזקות, בשליטת משפחת זלקינד, מוכרת את מתחם אלקו שברמת השרון לקנדה ישראל. החברה, בשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר, תרכוש את המתחם תמורת 135 מיליון שקל. ל"כלכליסט" נודע כי הרוכשים ישלמו גם היטלי השבחה בסך 65 מיליון שקל ותשלומים נוספים לרשות מקרקעי ישראל, כך שעלות העסקה לקנדה ישראל עומדת על כ־200 מיליון שקל. כבר לפני שנתיים ביקשה קנדה ישראל לרכוש את המתחם אולם המו"מ לא הבשיל לכדי עסקה.

 

עוד נודע כי בכוונת קנדה ישראל לשנות את ייעוד הקרקע, בשטח של 65 דונם, סמוך לצומת מורשה, ממשרדים, תעשיה ומסחר, למגורים ומסחר. כיום פועל על השטח מפעל המושכר לחברה הצרפתית וון־רול שנאים, בהסכם שכירות שתוקפו פג ב־2021. התוכנית לקידום תב"ע (תוכנית בניין עיר) לשינוי ייעוד הקרקע מתעשייה למגורים, נמצאת על השולחן ברשויות השונות זה כמה שנים, וכעת הרוכשים ינסו לזרז את מהלך אישור התוכנית. מדובר בתהליך ממושך שצפוי לארוך שנים, ועל פי הערכות, עיריית רמת השרון תומכת בו.

 

דני זלקינד, אסי טוכמאייר, ברק רוזן ומייקי זלקינד דני זלקינד, אסי טוכמאייר, ברק רוזן ומייקי זלקינד צילום: רפי דלויה

 

 

בנוסף, הרוכשים מתכננים להגדיל את היקף הבנייה. כיום קיימים אישורים לבנייה של 110 אלף מ"ר במתחם לצורכי תעסוקה. הרוכשים מעוניינים להגדיל את היקף הבנייה ל־240 אלף מ"ר ולבנות 1,500 דירות של 4-3 חדרים.

 

האישורים להגדלת ההיקף מותנים, בין היתר, בבדיקות זיהום הקרקע ופיתוח ציר כניסה ויציאה לצומת מורשה.

 

מה דעתך על מניית אלקו:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מדובר ברכישה השנייה של מתחם באזור רמת השרון שמבצעת קנדה ישראל בתוך חודש. בסוף ינואר רכשה החברה מידי חברת פז נפט, שבשליטת צדיק בינו, את מלוא אחזקותיה (21.5%) בחברת פי גלילות תמורת 237 מיליון שקל.

 

עבור קבוצת אלקו מדובר במימוש נוסף של נכס נדל"ן, לאחר שבארבעת החודשים האחרונים מכרה הקבוצה את חלקה במגדל אלקטרה בשני שלבים. תחילה מכרה החברה־הבת אלקטרה נדל"ן 25% מהמגדל לחברת אמקור, שבשליטת משפחת נקש ופוגל, תמורת 300 מיליון שקל. בדצמבר מכרה חברה־בת נוספת אלקטרה את חלקה (25%) במגדל לאחים נקש וקבוצת אמפא תמורת 302 מיליון שקל.

 

אלקו אחזקות, בניהולם של דני זלקינד ומייקי זלקינד, פועלת בארבעה תחומים עיקריים: ייצור ושיווק מזגנים ומערכות מיזוג אוויר, יבוא ושיווק מוצרי צריכה חשמליים, ייצור ושירותים למבנים ותשתיות והשקעות בנדל"ן מניב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x