$
בורסת ת"א

לידר במו"מ לרכישת כרבע מחברת מוצרי השחזה קיבוצית לפי שווי של 130 מיליון שקל

אם העסקה תצא לפועל, תהיה זו הרכישה השנייה של לידר השקעות בתחום התעשייה: ביולי 2014 רכשה מחצית ממפעל מתכות פינקלשטיין תמורת 25 מיליון שקל

גיל קליאן 10:2725.02.15
לידר השקעות
מרחיבה את ההשקעות שלה בתחומי תעשייה. החברה הודיעה היום (ד') על מו"מ לרכישת 27% מחברת מוצרי ההשחזה גמל של קיבוץ שריד שבעמק יזרעאל, תמורת 35 מיליון שקל.

 

אם העסקה תצא לפועל לפי המחיר הזה, היא תשקף לחברת גמל שווי של כ-130 מיליון שקל. כמו כן, כוללת העסקה אופציה להגדלת אחזקות עבור לידר, לשיעור של 50% תמורת 32.5 מיליון שקל. לידר דיווחה כי יתכן שהמו"מ יארך עוד מספר שבועות עד אשר יגיעו הצדדים להסכמות מחייבות על ההשקעה.

 

מדובר ברכישה שניה ללידר השקעות בתחום התעשייה, לאחר שביולי 2014 רכשה מחצית ממפעל מתכות פינקלשטיין של משפחת פינקלשטיין תמורת 25 מיליון שקל. מתכות פינקלשטיין מייצרת מוטות מתכת שמשמשים כמוצרי ביניים בתעשייה.

 

צחי אפלויג צחי אפלויג צילום: תומי הרפז

 

פרט לתחום התעשייה הטרי, פועלת לידר השקעות גם בשוק ההון באמצעות החברה בת לידר שוקי הון, פועלת בנדל"ן בקרואטיה (באמצעות אחזקה בקרקעות בחצי האי איסטריה) וכן בהשקעות בחברות טכנולוגיה וביוטכנולוגיה באמצעות החברה בת הציבורית פולאר תקשורת.

 

לידר השקעות נרכשה ב-2009 על ידי המיליארדר דן דוד, לאחר שלא עמדה בהתחייבויותיה. דוד עצמו נפטר בשנת 2011, ומאז מחזיקה "קרן דן דוד" בשליטה בלידר השקעות (76% מהחברה), כאשר שותפיה לשליטה הם צחי אפלויג ואלי חורי. קרן דן דוד מנהלת את עזבונו של דוד, והיא מנוהלת על ידי משפחתו של דוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x