$
בורסת ת"א

יש חיים אחרי סקיילקס: יהל שחר מונה ליו"ר סינרג'י כבלים

המנכ"ל לשעבר של אילן בן־דב יקבל מחברת הכבלים, שמחקה 67% מחובה, שכר בעלות שנתית מקסימלית של 806 אלף שקל כנגד 40% משרה

גיל קליאן 21:3921.02.15

אחרי שליווה את חברת אחזקות התקשרות בקריסתה, מגיע יהל שחר, לשעבר מנכ"ל סקיילקס, לחברה אחרת המצויה בהסדר חוב - סינרג'י כבלים.

סינרג'י כבלים, שבמסגרת ההסדר מוחקת את מרבית החוב כלפי מחזיקי האג"ח שלה, החליטה להעסיק את שחר כיו"ר פעיל תמורת שכר שאינו תואם את מדיניותה. מתנאי השכר של שחר עולה כי לחברה, שהכסף שברשותה לא מספיק לתשלום החוב למחזיקי האג"ח שלה, דווקא יש 40 אלף שקל בחודש כדי לשלם לשחר כדמי ניהול על 40% משרה ולתת לו אופציות ל־2% ממניותיה, מענק שנתי של עד ארבע משכורות ומענק פרישה של עד שש משכורות.

 

מפעל סינרג'י בשדרות מפעל סינרג'י בשדרות צילום: ישראל יוסף

במדיניות השכר של החברה אמנם לא נקבעו תנאי שכר ליו"ר, אך כן הוחלט כי דירקטורים לא יקבלו אופציות או מענקים נוספים ששחר כן יקבל.

עלות שכרו השנתית של שחר תהיה אם כן 646 אלף שקל לשנה, לא כולל הבונוס השנתי, שיכול להגיע ל־160 אלף שקל בשנה (כלומר עלות שנתית מקסימלית של 806 אלף שקל). הבונוס השנתי של שחר ייגזר מעמידה ביעדים, אך אלה עדיין לא פורסמו.

 

בחברה בחנו את הפערים שייווצרו בין שכרו של שחר לבין שכר 230 העובדים האחרים של סינרג'י כבלים, רובם אנשים מבוגרים מאזור שדרות.

מהבדיקה עולה כי עלות שכרו תהיה פי 8.3 מעלות השכר החציוני בחברה. בדירקטוריון של סינרג'י ציינו כי לדעתם "יחסים אלה סבירים".

במסגרת ההסדר בעל השליטה בחברה סטיבן אלבאום וקרן פורטיסימו, המשקיעה החדשה במפעל כבלי המתח משדרות, השלימו הזרמת הון של 15 מיליון שקל לחברה. בתמורה הועברו 40% ממניות החברה לאלבאום ושאר המניות לקרן פורטיסימו.

 

לאחר השלמת ההסדר הפכה סינרג'י כבלים לחברה פרטית, אבל נותרה חברה מדווחת. זאת משום שההסדר כלל הנפקת סדרה חדשה של אג"ח, סדרה ג', שניתנה למחזיקי האג"ח מסדרות א' וב', שעברו תספורת עמוקה של 67%. במקום חוב של 86 מיליון שקל החברה חייבת כעת למחזיקים 28.5 מיליון שקל בלבד. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x