$
בורסת ת"א

משפחת ליברמן תזרים הון לתפרון במחיר נמוך ממחיר הבורסה

אם תאושר - ההזרמה תפוך את המשפחה הקנדית לבעלת השליטה בחברת הטקסטיל, ותוציא מגרעין השליטה את מאיר שמיר

גיל קליאן 13:5418.02.15

בעלי המניות של תפרון יצטרכו להחליט האם לאפשר למשפחת ליברמן הקנדית להזרים לחברה הון של 5 מיליון דולר במחיר נמוך ממחיר השוק של החברה. כך עולה מדיווח היום (ד') של תפרון.

 

לפי הדיווח, משפחת ליברמן באמצעות חברת ליטף שבבעלותם, רוצים להזרים לתפרון 5 מיליון דולר ולקבל בתמורה 4.7 מיליון מניות. מניות אלה יגדילו את האחזקות של ליטף בתפרון מ-32.5% לאחזקה של 60.2%. השותף של משפחת ליברמן לשליטה בחברה - מאיר שמיר - לא יזרים הון, ובכך ידולל חלקו מ-11.3% לאחזקה של 6.8% בלבד, ובכך יחדל למעשה שמיר להיות בעל שליטה בתפרון.

מה דעתך על מניית תפרון:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לפי הדיווח, מחיר המניה לפיו תזרים משפחת ליברמן נקבע כממוצע דולרי של מחיר מניית תפרון ב-30 הימים לפני החתימה על הסכם ההזרמה. מחיר זה עומד על 1.07 דולר - והוא נמוך ממחיר מניית תפרון עם פתיחת המסחר היום בתל אביב. לפי השער היציג, מחיר המניה בהזרמה של משפחת ליברמן עומד על 4.13 שקלים, והוא נמוך בכ-19% לעומת מחיר מניית תפרון עם תחילת המסחר היום (5.09 שקלים).

 

ההזרמה של משפחת ליברמן מותנית בהגעה להסכמי מימון חדשים עם הבנקים - לאומי, פועלים ודיסקונט - על מנת לסכם על חוב חדש שייאפשר את המשך פעילותה של חברת הטקסטיל. ההסכם מול הבנקים אמור לכלול פריסה מחדש לחוב של 16 מיליון דולר על פני 10 שנים, הגדלת מסגרת האשראי של החברה ב-7.5 מיליון דולר, וביטול מנגנונים של האצת פרעונות חוב ארוך שעמדו עד כה לרשות הבנקים.

 

מדובר במו"מ שעדיין מתנהל מול הבנקים, ואין שום ודאות כי אכן יבשיל להסכמות חדשות. החברה ציינה בדיווח כי "החברה נמצאת במגעים עם הבנקים לשם הגעה לסיכום עימם אשר יאפשר את קיומם של כל התנאים המתלים המפורטים אך בשלב זה הדבר טרם הבשיל".

 

הדד ליין להגעה להסדר עם בנקים, לצד כל התנאים הנוספים שנדרשים (כמו למשל אסיפת בעלי מניות שתאשר את העסקה כעסקת בעלי עניין) נקבע ל-21 באפריל. אם עד מועד זה לא יתקיימו כל התנאים לעסקה, תוכל משפחת ליברמן לסגת מכוונתה להזרים הון.

 

מאיר שמיר מאיר שמיר צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x