$
בורסת ת"א

אפסווינג של ירון ייני לא עמדה בתשלום השני לאסיה פיתוח

לאור כך העסקה לרכישת מניות אסיה פיתוח באולטרה אקוויטי תמורת 600 אלף שקל - בוטלה. אסיה תשמור על התשלום הראשון

גיל קליאן 13:2617.02.15

אפסווינג של ירון ייני לא עמדה בתשלום השני במסגרת רכישת מניות אולטרה אקוויטימידי אסיה פיתוחשבשליטת כפיר זילברמן. אסיה פיתוח דיווחה היום (ג') כי לאחר שאפסווינג לא העבירה את התשלום השני, העסקה מבוטלת, ואילו אסיה פיתוח שומרת לעצמה את התשלום הראשון של אפסווינג בסך 100 אלף שקל.

 

עם זאת, נראה כי לא מדובר בסוף פסוק בעסקה - אסיה דיווחה כי "הרוכשת (אפסווינג - ג.ק) הציעה מספר הצעות עסקיות לחברה להשלמת העסקה, ודירקטוריון החברה יבחן הצעות אלו".

מה דעתך על מניית פורסייט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מדובר ב-3 חברות ללא פעילות עסקית משמעותית, כאשר אסיה פיתוח עוסקת כיום בעיקר בתיווך בעסקאות לאחר שהתוכנית למזג לתוכה את מט"ח 24 לא יצאה אל הפועל. לאסיה פיתוח אחזקה ב-6.3% ממניות אולטרה אקוויטי שמחזיקה בגרינסטון ובעוד שורה של שלדים בורסאיים כמו פרוטאולוג'יקס.

 

תמורת אותן מניות אולטרה אקוויטי היה אמור ייני לשלם לאסיה פיתוח 600 אלף שקל. לאחר שקיבלה הערות מרשות ניירות ערך על אותה עסקה, פירטה אסיה פיתוח על "ההליך התחרותי" שקיימה לצורך מכירת המניות, שכלל פנייה של זילברמן (שקשור עיסקית לייני) לרוכשים נוספים.

 

הדירקטוריון של אסיה פיתוח פירט בדיווח של החברה כי "היות ומדובר בעסקה למכירת מניות שכרוכה בנסיבות מיוחדות, הליך התחרות שאמור להיות מבוצע בהתאם לאמור בדין, התבסס במקרה זה על מידע שמסר מנכ"ל החברה (זילברמן - ג.ק) בקשר לאפשרויות שעומדות בפני החברה לביצוע העסקה לאחר בדיקות שבוצעו על ידו טרם גיבוש ההסכם כאמור, ובהן פניות לשני גורמים שונים בשוק ההון לביצוע העסקה, ושבו ראתה וועדת הביקורת כהליך מספק".

 

ירון ייני ירון ייני צילום: בועז אופנהיים

בטל שלח
    לכל התגובות
    x