$
בורסת ת"א

אקזיט לקיבוץ? פרוטרום במגעים לרכישת 50% מגן שמואל

זאת לפי שווי של כ-500 מיליון שקל - גבוה ממחיר השוק ב-25%. גן שמואל עוסקת בייצור חומרי גלם לתעשיית המזון והמשקאות הקלים והיא נמצאת בשליטת קבוץ גן שמואל והאגודות השיתופיות גת, בית ניר ויטבתה

ניר צליק 11:0216.02.15
פרוטרום, חברת תמציות המזון, מנהלת מגעים לרכישת 50% מגן שמואל לפי שווי של 500 מיליון שקל - גבוה ממחיר השוק ב-25%. גן שמואל עוסקת בייצור חומרי גלם לתעשיית המזון והמשקאות הקלים והיא נמצאת בשליטת קבוץ גן שמואל (44%) והאגודות השיתופיות גת (13%) ובית ניר (13%), כמו גם יטבתה (7%).

 

פרוטרום היתה פעילה בצורה בולטת בזירת המיזוגים והרכישות בשנים האחרונות. בחודש דצמבר דיווחה החברה על רכישה של 92% מחברת ויטיבה (Vitiva) בסלובניה תמורת 10 מיליון דולר במזומן. ויטיבה עוסקת במיצוי צמחים בעלי תכולת נוגדי חמצון גבוהה, ובעלי ערכים בריאותיים מוכחים מדעית. כמו כן, לחברה פעילות צבעים. לחברה 61 עובדים, מתוכם 10 עובדי מחקר ופיתוח. מתוך עובדי המחקר והפיתוח, 8 הם בעלי תואר PhD. מכירות החברה עמדו ב-12 החודשים שהסתיימו בנובמבר 2014 על 11 מיליון דולר, צמיחה של 27%. 

 

אורי יהודאי, מנכ"ל פרוטרום אורי יהודאי, מנכ"ל פרוטרום צילום: עמית שעל

 

פרוטרום רכשה מספר חברות ב-2014 כחלק מהאסטרטגיה של החברה בשנים האחרונות לבצע רכישות שיספקו לחברה צמיחה במכירות ודריסת רגל בשווקים חדשים, כשהדגש הוא על ביצוע רכישות בשווקים מתפתחים ושל ביצוע רכישות של מוצרים שיכולים להגדיל את סל המוצרים ה"בריאותי" של החברה. זאת, מתוך הצורך לתת מענה לחברות מזון שמעוניינות לייצר מוצרים בריאים יותר, מחומרים כמה שיותר טבעיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x