$
שווקי חו"ל

שברו את המונופול: אמריקן אקספרס איבדה את הבלעדיות בקוסטקו

בסוף מרץ 2016 אמור להסתיים ההסכם בין החברות - כאשר אמריקן אקספרס הודיעה היום שהיא לא מצליחה להסכים על תנאי החידוש

שירות כלכליסט 18:0212.02.15

אמריקן אקספרס איבדה את הבלעדיות שלה בענקית הקמעונאות המוזלת קוסטקו. אמריקן אקספרס דיווח היום (ה') כי ההסכם המסחרי שלה עם קוסטקו יסתיים בסוף השנה הבאה, ועל פי הדיווחים, הקמעונאית כבר עתה מנהלת משא ומתן להסכם חדש עם חברות אשראי אחרות. אמריקן אקספרס היה כרטיס האשראי היחיד שבו ניתן היה להשתמש בחנויות קוסקו.

 

אמריקן אקספרס גרפה מכירות בשווי של כמעט 113 מיליארד דולר ברשת קוסטקו בשנה הפיסקאלית האחרונה. כעת תמורת הבלעדיות ניסתה קוסטקו לקבל שיעור הנחה גדול יותר מאמריקן אקספרס.

מה דעתך על מניית AMERICAN EXPRESS:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

"אנו נוקטים גישה מאד מסודרת, ומנהלים שיחות לגבי חידוש ההסכם עם קוסטקו הרבה לפני פקיעת החוזה. עם זאת, אנו לא מצליחים להסכים על תנאים כדאיים כלכלית לחברה ולבעלי המניות שלנו", אמר יו"ר ומנכ"ל אמריקן אקספרס קנת' שינולט בהודעה לעיתונות.

 

אמריקן אקספרס אמרה כי ההסכם יסתיים ב-31 במרץ, 2016. מניותיה של חברה כרטיסי האשראי יורדות כעת בתגובה ב-6%. אמריקן אקספרס אמרה כי איבוד השותפות עם קוסטקו תפגע ברווחיה ובהכנסותיה ממכירות לשנה הנוכחית ולשנה הבאה. תחזיות הרווח של החברה נעות בין שינוי מועט ברווחים לירידה קלה, לעומת 2014. אנליסטים שנסקרו על-ידי רויטרס צופים לעלייה של 10% ברווחי החברה ולחזרה לצמיחה ברווחיות עד 2016.

 

על פי דיווחים מהתקשורת האמריקאית בשנה שעברה, מנהלת קוסטקו מגעים עם חברות כרטיסי אשראי אחרות ובהן קפיטל וואן ומאסטרקרד. השינוי כבר נכנס לתוקפו בקנדה שם החליפה קוסטקו את אמריקן אקספרס בשתי חברות כרטיסי אשראי אחרות.

 

קוסטקו. קניות בגדול קוסטקו. קניות בגדול צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x