$
בורסת ת"א

סקיילקס לביהמ"ש: אם נגיע לרשימת השימור לא נצליח לצאת משם

סקיילקס מבקשת לעכב את העברתה לרשימת השימור: "אין זה הוגן, אין זה צודק ואין בזה טעם". הבורסה מתנגדת: "פגיעה בעיקרון השוויון"

גיל קליאן 16:1629.01.15

סקיילקס חוששת כי אם יועברו מניותיה למסחר ברשימת השימור - היא לא תצליח לצאת משם. כך עולה מפניית החברה לבית המשפט, בבקשה לדחות את הדיון על העברתה לרשימת השימור על להשלמת ביצוע הסדר החוב. היום (ה') הכריע בית המשפט, למרות התנגדות הבורסה, לעכב את ההחלטה על כניסת סקיילקס לרשימת השימור עד שיתקיים דיון בתיק. הדיון נקבע ליום ראשון הקרוב.

 

סקיילקס נמצאת בישורת האחרונה של הסדר החוב שלה. לאחר ההסדר, הבעלות על החברה אמורה לעבור לחלק מסדרות האג"ח, ובעיקר ללפידות של יעקב (לוקסי) לוקסנבורג, שהיא המחזיק הפרטי הגדול ביותר בסדרות אלה. ביום שאחרי ההסדר, בסקיילקס תישאר פעילות יבוא מכשירי הסלולר של סמסונג, כאשר בחברה מעוניינים להמשיך ולהישאר כחברה בורסאית נסחרת (מה שיקל על מחזיקי האג"ח לממש מניות).

מה דעתך על מניית סאני תקשורת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

אבל, תקנות הבורסה עומדות כעת בין מחזיקי האג"ח לבין החלום של סקיילקס החדשה. מאז שעוקלו מרבית נכסיה, הושעה המסחר במניית סקיילקס, והחברה עומדת בפני העברה לרשימת השימור. בסקיילקס חוששים מאוד מהעברה לרשימת השימור, שכן לטענת סקיילקס - בעוד שביום שאחרי ההסדר החברה תעמוד באמות המידה לחזור מהשעייה למסחר רגיל, היא לא תצליח לעמוד באמות המידה ליציאה מרשימת השימור. כך, למעשה חוששים מחזיקי החוב בסקיילקס, כי אם תועבר חברה לרשימת השימור, הם "ייתקעו" שם, עם מניות בעלות סחירות ואטרקטיביות נמוכה.

 

כך, נכתב בבקשה של סקיילקס כי "עמדת הבורסה עלולה להותיר את מחזיקי אגרות החוב, אשר נאלצו לבצע ויתורים משמעותיים במסגרת הסדר החוב, עם ניירות ערך בעלי יכולת סחירות 'נכה' ולפיכך סביר שבעלי שוי מופחת וזאת עקב מצבה הנוכחי של החברה, מצב אשר אמור להשתנות כבר בזמן הקרוב. אין זה הוגן, אין זה צודק ואין בזה טעם".  

 

בתגובה לפניית סקיילקס, כתבה הבורסה כי "הבקשה חריגה, המקרה לא". ופירטה כי "לא הצלחנו להבין במה שונה חבר הזו מכל חברה אחרת שנסחרת ברשימה הראשית ומדוע יש להתייחס אליה באופן המפלה לטובה אותה לעומת חברותיה באותה רשימה תוך פגיעה בעיקרון השוויון".

 

יעקב לוקסנבורג יעקב לוקסנבורג צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x