$
בורסת ת"א

בגלל קנון של עידן עופר: הרווח הנקי של בנק לאומי יקטן ב-250 מיליון שקל ב-2014

זאת בשל שווי השוק הנמוך מהצפוי של קנון שפוצלה מהחברה לישראל. החברה לישראל תפחית 400 מיליון דולר בדו"חות 2014. קנון היא החברה שפוצלה המכילה את אחזקות החברה לישראל לשעבר בטאואר, איי.סי פאואר, קורוס וצים

ניר צליק 16:0827.01.15

אחרי מהלך הפיצול של קנון, החברה לישראל צפויה לרשום הפחתה של 400 מיליון דולר בדו"חות הכספיים של 2014 בשל שווי השוק הנמוך מהצפוי של קנון.

 

בתוך כך, בעקבות העובדה כי בנק לאומי מחזיק ב-18% ממניות החברה לישראל, ההפחתה צפויה להוריד מהרווח הנקי של בנק לאומי כ-250 מיליון שקל. ללא קשר, ההערכות הן כי בנק לאומי יפעל למכירת אחזקותיו בקנון ובחברה לישראל בשנים הקרובות, כאשר בחברה לישראל הוא מחזיק בכ-18% והוא יהיה מחוייב לרדת לאחזקה של 10% עד לשנת 2019.

קנון היא החברה שפוצלה המכילה את אחזקות החברה לישראל לשעבר בטאואר, איי.סי פאואר, קורוס וצים. עוד דיווחה החברה לישראל כי היא תרשום הפסד לצרכי מס של 5 מיליארד שקל, כתוצאה ממהלך הפיצול. ההפסד עצמו יוכר כבר ברבעון הרביעי למרות שהפיצול עצמו התבצע רק ברבעון הראשון, כתוצאה מתקנים חשבונאיים.

 

הפסדי המס יוכלו לשמש את החברה לישראל בעתיד כדי לקזז רווחים שיופקו מפעילות החברות הבנות שנותרו לקבוצה, כיל ובזן, כאשר כיל היא חברה רווחית. מנגד, תרשום החברה לישראל הכנסת מס של 640 מיליון שקל. ההכנסה נוצרה בעקבות העובדה כי בעבר משכה החברה לישראל דיבידנדים מהחברות הבנות, ביניהן איי.סי פאואר.

 

עידן עופר עידן עופר צילום: בלומברג
מה דעתך על מניית טאואר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לכאורה, כשחברה מושכת דיבידנדים מחברות בנות היא לא אמורה לשלם מס למדינת ישראל, אולם, מאחר וחלק מהחברות מהן היא משכה דיבידנדים הן מפעלים מאושרים, שילמה החברה לישראל מס למדינת ישראל. ברגע שהדיבידנדים עברו הלאה, אל בעלי המניות של החברה לישראל, חבות המס מתגלגלת אליהם והיא זכאית להחזר ממס הכנסה.

 

למעשה החברה לישראל שימשה כמעין צינור בין החברות הבנות לבעלי המניות, ומאחר ומדובר במפעלים מאושרים, היא נאלצה גם בתפקיד הצינור לשלם מס של 15%, עד שהדיבידנד יועבר לבעלי המניות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x