$
בורסת ת"א

רגע לפני אסיפת האג"ח: פאלאס תעשיות לא תעמוד באמות המידה הפיננסיות

החברה שבשליטת מתיו ברונפמן ושולם פישר צריכה להחזיר 40 מיליון שקל לאג"ח ונושאת גם בחוב בנקאי של 133 מיליון שקל

גיל קליאן 11:3027.01.15

יומיים לפני כינוס אסיפת אג"ח ו' של פאלאס תעשיות- מודיעה החברה כי היא עומדת להפר את אמות המידה הפיננסיות עליהן התחייבה בפני מחזיקי החוב.

 

בהודעה שפירסמה היום (ג') פאלאס תעשיות, בחתימתו של סגן היו"ר, רון הדסי, נכתב כי לאור מכירת פעילות הייצור של החברה לקבוצת נטו של דודי עזרא, היא צפויה לרשום הפסד של 35 מיליון שקל - שיקטין גם את ההון העצמי של החברה. "בהתבסס על הנתונים המצויים בידי החברה למועד זה, ובשים לב להשפעות המוערכות של העסקה על דוחותיה הכספיים של החברה לשנת 2014, בשלב זה נראה כי החברה לא תעמוד באמות המידה הפיננסיות", נכתב.

 

המשמעות של אי עמידה באמות המידה הוא מתן אפשרות למחזיקי האג"ח של פאלאס להעמיד את החוב כלפיהם לפרעון מיידי. במקרה של פאלאס, שנמצאת בשליטת מתיו ברונפמן ושולם פישר, לחברה יהיה מרווח נשימה נוסף של 60 יום מרגע ההודעה על אי עמידה באמות המידה הפיננסיות כדי לשוב ולעמוד בהן.

 

כדי לפרוע את מלוא החוב למחזיקי האג"ח, על פאלאס לשלם כ-40 מיליון שקל. לפי לוח הזמנים הנוכחי של הסדרה, החברה צפויה לפרוע את יתרת האג"ח שלה ב-2 תשלומים שווים, בתחילת מאי הקרוב, ובתחילת מאי 2016. האג"ח של פאלאס נסחרת כעת בתשואה לפדיון של 6.1%.

 

אמות המידה הפיננסיות של החברה לא נוגעות רק לחוב האג"ח, אלא גם לחוב הבנקאי שלה - שעומד נכון לסוף ספטמבר 2014 על 133 מיליון שקל.

 

רון הדסי רון הדסי צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x