$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

טוכמאייר, ארבוב ורוזן במגעים להקמת שני מגדלים בתל אביב

קנדה־ישראל ואקרו נדל"ן מתכננות לרכוש 6.5 דונם ברחוב תוצרת הארץ בעיר להקמת שני מגדלי יוקרה תמורת 120 מיליון שקל

אורן פרוינד 08:2427.01.15

ברק רוזן ואסי טוכמאייר, הבעלים של קבוצת קנדה־ישראל ובעלי השליטה (59%) בישראל קנדה הבורסאית (לשעבר פאנגאיה נדל"ן), במגעים לקידום עסקת נדל"ן ענקית בתל אביב.

 

מה דעתך על מניית ישראל קנדה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

ל"כלכליסט" נודע כי השניים, בשיתוף עם אקרו נדל"ן שבשליטת צחי ארבוב, אילן קפון, ועו"ד זיו יעקובי, מנהלים מו"מ לרכישת 6.5 דונם ברחוב תוצרת הארץ תמורת 120 מיליון שקל. המטרה: הקמת שני מגדלי יוקרה בהשקעה מוערכת של מיליארד שקל. שטח כל מגדל יהיה 25 אלף מ"ר, האחד ישמש למגורים והשני למשרדים. על פי הערכות, המגדלים יכללו 30-25 קומות.

 

בשטח מקודמת תוכנית שלפיה ייעוד הקרקע ישונה מתעשייה לאזור מעורב של תעסוקה ומגורים, שבו ניתן יהיה לממש עד 60% מזכויות הבנייה למגורים. דיון בהתנגדויות בוועדה המחוזית כבר נערך, אך טרם התקבלה החלטה.

 

ברק רוזן ברק רוזן

אם העסקה תבשיל, הרכישה תבוצע באמצעות הזרוע הפרטית של קנדה־ישראל ובאופציית רכישה לחצי שנה. קנדה־ישראל תשלם על הקרקע רק לאחר חצי שנה, זמן שאמור לאפשר לה לסגור חלק מהחוזים ולהשתמש בתמורה לתשלום עבור הקרקע וכן עבור פיתוחה.

 

החלקה היא בבעלות משרד עוה"ד זיסמן אהרוני גייר, וכיום ניצב עליה בניין מוטורולה. מוביל את העסקה יובל גייר, בנו של עו"ד יוסף גייר, המנהל את פעילות הנדל"ן במשרד.

 

מעבר לתשלום על הקרקע יידרשו הרוכשים לשלם 250–300 מיליון שקל על זכויות חכירה והיטלים, כך שעלות ההשקעה היא 370–420 מיליון שקל לפני ביצוע.

 

קנדה־ישראל פועלת בקנדה, ארה"ב, גרמניה, פולין, ישראל ועוד. ישראל קנדה נסחרת בתל אביב בשווי של 160 מיליון שקל ודרכה שותפה (37.5%) קנדה־ישראל בפרויקט מידטאון בדרך מנחם בגין בתל אביב עם קבוצת אלקטרה (25%) ויורוקום נדל"ן (37.5%).

 

את תגובת קנדה־ישראל לא ניתן היה להשיג. אקרו נדל"ן ומשרד עוה"ד זיסמן אהרוני גייר בחרו שלא להגיב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x