$
שווקי חו"ל

הסכם מימון מחדש לאפי פיתוח - נדחה תשלום הלוואה של 205 מילון דולר

הסכום המיועד למימון פרויקט משרדים במוסקבה יוחזר בתשלומים החל מהרבעון האחרון של השנה ועד סוף שנת 2018 - תנאי ההלוואה לא השתנו

אורן פרוינד 15:3826.01.15

אפי פיתוח, החברה הבת של אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב, הפועלת בשוק הנדל"ן ברוסיה, השלימה הבוקר הסכם מימון מחדש (Refinance) להלוואה של 205 מיליון דולר לפרויקט אוזרקובסקיה 3, הכולל שלושה בנייני משרדים במוסקווה.  

אפי פיתוח הנסחרת בלונדון הייתה אמורה לפרוע את מלוא ההלוואה מחר בבוקר וקיבלה ארכה של 4 שנים, עד סוף 2018. אפי פיתוח תחזיר את ההלוואה החל מהרבעון האחרון של 2015 כאשר להסכם החדש לא תהיה השפעה על דוחות רווח והפסד ותזרים המזומנים של החברה.

 

בתמורה תשלם אפי פיתוח 10 מיליון דולר והיקף ההלוואה יעמוד מעתה על 195 מיליון דולר. אפי פיתוח לא מפרסמת את הריביות שהיא משלמת על ההלוואה הישנה והחדשה, אך על פי הדיווח לא יחולו שינויים מהותיים בתנאי ההלוואות. הנהלת אפי פיתוח עדכנה כי יחס החוב לשווי הנכס (LTV) החדש יעמוד על 65%, מה שגוזר שווי של 300 מיליון דולר לפרויקט.

 

מדובר בשלב השלישי (מתוך ארבעה) של פרויקט מסחר מלונאות ומגורים שהחלה לפתח החברה עוד בשנת 2000, עת החלה את הפעילות שלה ברוסיה. בינואר 2013 רכשה אפי פיתוח מהשותפה המקומית שלה 50% מהמניות ועלתה לאחזקה מלאה בשלב השלישי של הפרויקט. באותו זמן כלל הפרויקט ארבעה בנייני משרדים, אחד מהם נמכר בסוף שנת 2013.

 

אפי פיתוח היא זרוע פעילות הנדל"ן ברוסיה של לב לבייב. פרויקט הדגל שלה הוא קניון אפימול ברוסיה, הרשום בספריה בשווי של 1.16 מיליארד דולר ומהווה 46% מסך הנכסים שלה.

 

שי עזר, אנליסט הנדל"ן של בית ההשקעות IBI, סבור כי מניית אפי פיתוח, הנסחרת בבורסת לונדון כאמור, נפגעה יותר מחברות נדל"ן ציבוריות מתחרות שפועלות ברוסיה, בעקבות נפילה של 28% בשער הרובל מול הדולר בחודשיים האחרונים, על רקע הנפילה במחיר הנפט. "מכפיל ההון הממוצע בענף הנדל"ן ברוסיה הוא 0.43 כשמכפיל ההון באפי פיתוח מסתכם ב-0.18. כיוון שאפי פיתוח מאוד לא ממונפת ניתן לראות שהשוק מגלם הפחתות בהיקף של כ-52% מנכסי החברה לעומת הפחתות בהיקף של 26% בממוצע בענף. במצב של התאוששות כלכלת רוסיה בטווח הרחוק האפסייד במנייה הוא עצום כשלהערכתנו היא תמשיך לסבול מסנטימנט שלילי בטווח הקרוב בשל הידרדרות המצב ברוסיה", אמר עזר. 

 

קניון אפי מול של אפי פיתוח קניון אפי מול של אפי פיתוח

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x