בורסת ת"א

יו"ר אנטרופי: "נעודד חברות שיתנו לציבור למנות דח"צים"

גל סטאל הודיע כי החל מ-2015 חברת הייעוץ לגופים מוסדיים תיתן משקל לחברות עם רמת ממשל תאגידי קבועה בעת מתן המלצות על נושאים שיעלו באסיפות הכלליות

רחלי בינדמן 15:1325.01.15

גל סטאל, יו"ר אנטרופי, חברת הייעוץ לגופים מוסדיים קורא לחברות הציבוריות לשפר את הממשל התאגידי שלהן. סטאל אמר היום (א') ל"כלכליסט" לקראת פרסום מדיניות ההמלצות של אנטרופי באסיפות כלליות לגופים המוסדיים "בשנים האחרונות יש ויכוח קבוע בינינו כנציגי הגופים המוסדיים, לחברות הציבוריות. החברות טוענות שרוב ההחלטות של חברה צריכות להתקבל ברמת הדירקטוריון וכאשר מגיעים נושאים לאישור האסיפה הכללית, במתן ההמלצה שלנו צריך לתת משקל כבד לעבודת הדירקטוריון".

 

"ההנחה היא שאם הדירקטוריון בחן עסקה מסויימת או שכר של בכיר אז הם כנראה הוגנים. המציאות הראתה לצערנו ההיפך. עבודת הדירקטוריון לא הייתה תואמת את מרכיבי הממשל התאגידים הראויים. הציבור איבד אמון בפעילות של החברות הציבוריות בדיוק בגלל שהדירקטוריון לא עשה את עבודתו נאמנה וניתן היה לראות את זה בנושאי אישור שכר בכירים מופקע ועסקאות בעלי עניין שלא נבדקו כיאות", הוסיף סטאל.

 

"אמרנו לחברות שנתחיל לקחת בחשבון את רמת הממשל התאגידי שלהן ונדרג אותו וכאשר חברה תעמוד בכללי ממשל תאגידי טובים אז ניתן לזה משקל גבוה בהמלצה שלנו ביחס לנושאים שמגיעים לאסיפה הכללית", הוסיף סטאל.

 

"אם למשל חברות יחליטו וולנטרית שהן נותנות לציבור, הגופים המוסדיים המנהלים את חסכונות הפנסיה, למנות את הדח"צים, זה בהחלט ישחק לטובתם. כיום הדירקטורים החיצוניים שאמורים לייצג את האינטרס של בעלי מניות המיעוט בדירקטוריון מתמנים על ידי בעל השליטה. רק בעת חידוש הקדנציה שלהם לכהונה שניה ושלישית נדרש רוב בעלי מניות המיעוט להמשך הכהונה. סטאל מציע לחברות להרים את הכפפה ולהביא לאישור בעלי מניות המיעוט את הדח"צ כבר מהכהונה הראשונה".

 

גל סטאל גל סטאל צילום: ענר גרין

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x