$
בורסת ת"א

גיוס ראשון לשלמה אחזקות מאז מותו של שלמה שמלצר

החברה השלימה את השלב המוסדי להרחבת סדרות אג"ח עם התחייבויות של 240 מיליון שקל. גולד בונד, שבשליטת משפחת שמלצר ושלומי פוגל, תגיש הצעה להפעלת נמל חיפה

גולן חזני וליאור גוטמן 07:5325.01.15

חברת שלמה החזקות מבצעת גיוס ראשון מאז מותו של האב ומייסד החברה שלמה שמלצר ביולי 2014. ביום חמישי סיימה החברה את המכרז המוסדי עם גיוס של 240 מיליון שקל בהרחבת סדרות האג"ח י"ד ו־ט"ו. במכרז נרשמו ביקושים של 400 מיליון שקל, והוא מיועד ל־80% מהיקף ההנפקה, כלומר: 60 מיליון שקל נוספים יגוייסו מהציבור. 

הגיוס מיועד לפעילותה השוטפת של חברת הליסינג של הקבוצה, והאג"ח מגובות בערבות מלאה של פעילות זו. הסדרות המקוריות, בהיקף של 600 מיליון שקל, גויסו ב־2013, והן נפרעות מדי רבעון ממועד הגיוס ועד 2020.

 

המחיר שנקבע עבור סדרה י"ד, שאיננה צמודה, משקף תשואה של 2.07% לשנה. עבור סדרה ט"ו, הצמודה, נקבע מחיר המשקף תשואה של 2.8% לשנה.

 

שלמה החזקות היא החברה המרכזית בקבוצה, שמדווחת לבורסה למרות שמניותיה לא נסחרות בה בגלל סדרות האג"ח שלה.

 

מלבד ליסינג, עוסקת החברה בהשכרות ומכירות רכב, וכן בייבוא רכבי אופל. מאז פטירת האב שלמה החזקות מנוהלת על ידי אסי שמלצר, הבן הבכור של המשפחה. לאור הצלחת הגיוס אמר אסי: "זוהי הבעת אמון של השוק המוסדי בחברה ובהנהלה של שלמה החזקות".

 

כמו כן, בימים האחרונים חתמה חברת גולד בונד, שבשליטת שלומי פוגל ומשפחת שמלצר, על מזכר הבנות מול חברת יורוגייט הגרמנית (EUROGATE) במטרה להגיש הצעה משותפת למכרז הלאומי להפעלת נמל חיפה החדש. יורוגייט היא אחת מארבע חברות זרות שהביעו התעניינות במכרז. התאריך האחרון להגשת הצעה משותפת הוא 19 בפברואר, אז יסתיים שלב המיון המוקדם (PQ) במכרז שלאחריו יתבקשו המתמודדים להעמיד הצעה כספית.

 

ההתקשרות של גולד בונד במכרז הנה טבעית שכן החברה מחזיקה בכ־20% במספנות ישראל. במסגרת מכרז ההפעלה תאלץ קבוצת גולדבונד־יורוגייט להביס את חברת TIL מהולנד שבבעלות MSC, אחת מחברות הספנות הגדולות בעולם; את חברת ICTSI הפיליפינית, שמפעילה מסופי מכולות ברחבי העולם; ואת SIPG הסינית (Shanghai International Port Group), אחת המובילות בתחום במזרח הרחוק.

 

יורוגייט עצמה מפעילה כ־13 מסופי מכולות באירופה, באפריקה וברוסיה ומעסיקה כ־8,000 עובדים.

 

אסי שמלצר אסי שמלצר צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x