$
בורסת ת"א

פז מוכרת אחזקותיה במתחם פי גלילות ב־250 מיליון שקל

בראש קבוצת רוכשי הקרקעות, קנדה־ישראל שבבעלות ברק רוזן ואסי טוכמאייר. בשטח שחברת הדלק תמכור צפויות להיבנות כ־700 דירות

גולן חזני 07:0122.01.15

חברת פז מוכרת את חלקה (21.5%) במתחם פי גלילות, לצד קרקע פרטית בבעלותה בהיקף של 34 דונם שגובלת במתחם. חברת הדלק הציבורית בבעלות צדוק בינו (30%) תמכור את אחזקותיה לקבוצת רוכשים תמורת כ־250 מיליון שקל, בעסקה שאמורה להיחתם בשבוע הקרוב לאחר שתוסכם על ידי הצדדים.

 

70% מהמניות יירכשו על ידי קבוצת קנדה־ישראל בראשות ברק רוזן ואסי טוכמאייר. את ה־30% הנותרות ירכשו איש

העסקים אריה אדלר, שבעבר החזיק בכ־6% ממניות טבע, חגית להב, בעלת חברת ח.ל. יזמות נדל"ן שמחזיקה בבעלות משותפת בגרנד קניון בבאר שבע, משפחת דואניס בעלת חברת מודי קרמיקה וחברת הבנייה זבולון עדירן. מחיר העסקה משקף 3.5 מיליון שקל לדונם, והשטח הוא אחת מעתודות הקרקע לבנייה הגדולות ביותר בצפון תל אביב.

 

חברת פי גלילות, שמחזיקה ב־164 דונם במתחם מתוך שטח כולל של 1,800 דונם, מצויה בהליכים מול משרדי האוצר, הפנים, השיכון ורשות מקרקעי ישראל לקידום תכנון ובנייה של דירות בשטח המתחם.

 

תוכנית לבנייה של כ־12 אלף דירות והקצאת 700 אלף מ"ר לשטחי מסחר ותעסוקה במתחם אושרה, אבל התחלת הבנייה עדיין תלויה בתוכניות מתאר מפורטות יותר שטרם הוצגו.

 

על פי הערכות, 70 הדונמים שמהווים את הקרקע הפרטית בבעלות פז ואת מניותיה במתחם, צפויים להקצות לקבוצת הרוכשים כ־700 דירות בהיקף מכירות של כ־3 מיליארד שקל.

 

מימין: אסי טוכמאייר, ברק רוזן וחגית להב מימין: אסי טוכמאייר, ברק רוזן וחגית להב צילום: דרור כץ

 

העובדה שעדיין אין תב"ע לקרקע עלולה לסכן את העסקה, וכן התנגדות מצד גורמים בעיריית תל אביב. כמו כן, נדרשת

השקעה גבוהה בתשתיות בשל הסמיכות למתחם איילון.

 

הקרקע הפרטית שפז מוכרת מחולקת לשתי חלקות שאינן צמודות. חלק מהקרקע משמש כמחסן לוגיסטי של החברה וכמרכז הפצה ללקוחות פזקר, וחלק אחר מושכר לחברות השכרת רכב ומכירה ואחסון של חומרי גינון. חוזי שכירות אלו תקפים לחמש שנים, מ־2013.

 

50% מחברת הנדל"ן פי גלילות נמצאים בבעלות מדינת ישראל, וביתר מחזיקות חברות הדלק פז, דלק וסונול.

 

חברת קנדה־ישראל בונה כיום 2,500 יחידות דיור במרכז הארץ ובעבר בנתה בשטח סמוך למתחם את פרויקט BLUE. היא יוצגה בידי עורכי ארי וקסלר, שמואל פלגר, דיני כספי ותדהר אוזן ממשרד ברקמן וקסלר בלום ושות'. את חברת פז ייצגו בעסקה עו"ד אביגיל קסטיאל, נעה גלזר ואבנר יצחקי מש. הורביץ ושות'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x