$
בורסת ת"א

למרות התספורת - תמיכה מקיר לקיר בהסדר החוב של סקיילקס

לאחר שנחשף באתר "כלכליסט" כי מחזיקי האג"ח של סקיילקס אישרו את הסדר החוב, חשפה החברה אמש את שיעורי התמיכה

גיל קליאן 11:2120.01.15

לאחר שנחשף לראשונה באתר "כלכליסט" כי סדרות האג"ח השונות של סקיילקס אישרו את הסדר החוב בחברה - חשפה אמש (ב') סקיילקס את שיעורי התמיכה בהסדר.

 

מהודעות החברה על תוצאות אסיפות מחזיקי האג"ח עולה כי שיעורי התמיכה בהסדר עמדו על 89.7%-97.7% מכלל מחזיקי האג"ח שהשתתפו באסיפות ולא הצהירו על ניגוד עניינים. הסדר האג"ח יעביר את מלוא מניות סקיילקס לידי סדרות ז'-ט' ו-1, כאשר סדרות ד' ו-ו' יקבלו חוב חדש לצד מימוש בטוחות של מניות פרטנר.

מה דעתך על מניית פרטנר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לצורך ביצוע הסדר החוב בחברה, מחיר מניית פרטנר נקבע על 27.34 שקל - שהיה המחיר הממוצע של מניית חברת הסלולר הכתומה ביוני-יולי.

 

מאז, קרסה מניית פרטנר ב-55%, ואיתה גם הבטוחות שהיו אמורות להיות הצד ה"מוצק" של הסדר החוב בסקיילקס. בהסדר היו אמורות מניות פרטנר לספק תמורה של 439 מיליון שקל, כנגד חוב בהיקף כולל של 927 מיליון שקל. נכון לתחילת המסחר היום, היו הבטוחות שוות כ-197 מיליון שקל. כך, ירידת שווי הבטוחה בלבד "סידרה" במחירים של היום תספורת של 242 מיליון שקל למחזיקי האג"ח של סקיילקס.

 

אותם מחזיקים ינסו כעת "להתנחם" ברישיון המקוצץ של החברה ליבוא מכשירי סלולר מתוצרת סמסונג, רישיון שצריך להחזיק את החברה בחיים, ולספק החזרי חוב חדשים לבעלי האג"ח שייקבלו חוב חדש מהחברה במסגרת ההסדר. בעל השליטה החדש בחברה צפוי להיות חברת לפידות של יעקב (לוקסי) לוקסנבורג - שהיה מחזיק האג"ח הפרטי הגדול ביותר של סקיילקס.

 

סמסונג גלקסי A7 סמסונג גלקסי A7

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x