$
בורסת ת"א

בן-משה: אלשטיין מנסה להשתלט על אי.די.בי

דפי תשקיף הנפקת הזכויות באי.די.בי הפכו לזירת קרב בין בעלי השליטה - מוטי בן-משה מאשים: "הנפקת הזכויות היא מהלך פסול של אלשטיין"

גולן חזני 17:4019.01.15

מלחמת השליטה בין אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה – שני בעלי השליטה באי.די.בי- משתקפת במלואה בין הדפים של תשקיף הנפקת הזכויות שפירסמה היום (ב') החברה.

 

"מהלך הנפקת הזכויות נכפה על החברה ע"י דולפין (הקרן של אלשטיין), הינו מהלך פסול שיזמה דולפין במטרה להשתלט על החברה. חוסר תום הלב במהלך מתבטא בכך שדולפין קצבה סד זמנים בלתי אפשרי להצעתה ולא הסכימה לחלק את הנפקת הזכויות למספר שלבים, ולמרות שבישיבת הדירקטוריון הוסבר ע"י גורמים מקצועיים שחלוקה כזו תאפשר הגדלת היקף השתתפות הציבור בהנפקת הזכויות", טוען בן-משה בתשקיף. בהמשך הוא מוסיף כי "הנפקת הזכויות נובעת ממהלך מפתיע שלא תואם מראש – אפילו אנשים שאינם חשדניים במיוחד עשויים לראות במהלך של דולפין נסיון לרכוש שליטה מוחלטת בחברה במהלך שתום לב איננו ממאפייניו הבולטים".

 

בן-משה מאשים את אלשטיין בהפרת הסכם בעלי המניות ביניהם וטוען כי הכוונה של אלשטיין להזרים את ההון לחברה באמצעות חברה אחרת בשליטתו, כמו גם הכנסת משקיעים חדשים לחברה, היא הפרה של ההסכם ביניהם. בן משה טוען כי לצעדים של אלשטיין עשויות להיות השלכות על יחסי בעלי השליטה בחברה – ונותן יותר מרמז לגבי היפרדות קרובה ביניהם.

 

חלק מהטענות הובאו לידי ביטוי בפרסומי "כלכליסט". כפי שפורסם ב"כלכליסט" טוען בין משה כי איננו מחוייב להשתתף בהנפקת הזכויות. הוא טוען כי ההתחיבות של אלשטיין ובן-משה היא להזרים את ה-400 מיליון שקל ביחד או לחוד, ולכן ברגע שאלשטיין החליט להזרים, בן משה פטור מהתחיבויותיו. בן משה מבהיר כי למרות שחתם על התשקיף, אין בכך לגרוע דבר מזכויותיו.

 

דולפין ואלשטיין דוחים את הטענות של בן-משה על הסף. "דולפין סבורה כי טענות אקסטרה (החברה של בן-משה) כלפיה הן מגמתיות וחסרות בסיס, וכי מהלך הנפקת הזכויות עומד בבירור עם טובת החברה וצרכיה, וכל פעולה שלה תיעשה בהתאם להסכם בעלי המניות והוראות הסדר החוב".

 

אדוארדו אלשטיין אדוארדו אלשטיין צילום: נמרוד גליקמן
בטל שלח
    לכל התגובות
    x