$
בורסת ת"א

אג"ח י' של סקיילקס רוצה לממש מניות פרטנר ב-100 מיליון שקל

מדובר במימוש חלקי של 6.2 מיליון מניות פרטנר מתוך 9.2 מיליון מניות פרטנר ששועבדו לטובת הסדרה, כאשר המכירה תהיה בפרמיה של 15%

גיל קליאן 13:4018.01.15

הכונס של מניות פרטנר המשועבדות לאג"ח י' של סקיילקס, עו"ד עדי פיגל, רוצה לצאת במכרז למכירת מרבית המניות המשועבדות במחיר מינימום של 16.1 שקל למניה. כך עולה מבקשה דחופה שהגיש היום פיגל לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

 

מניית פרטנר פתחה היום את המסחר בתל אביב במחיר של כ-14 שקל למניה, ונכון לשעה זו נסחרת במגמת ירידה. כך, למעשה מבקש פיגל למכור את המניות בפרמיה של 15% על מחיר הפתיחה של מניית חברת הסלולר הבוקר.

מה דעתך על מניית פרטנר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

אג"ח י' היתה אמורה להיות הסדרה ה"בטוחה" ביותר של סקיילקס, שכן שועבדו לטובתה 9.2 מיליון של פרטנר, שהיו אמורות לכסות בקלות את מלוא החוב כלפי הסדרה. אבל, הצניחה של השבועות האחרונים במחיר מניית פרטנר טרפה את הקלפים, ונכון לעכשיו המניות לא מספיקות כדי לכסות את מלוא החוב לסדרה.

 

היקף החוב של סקיילקס לסדרה י' עומד על 148 מיליון שקל, ושווי הבטוחה נכון להיום בבוקר עמד על 128.8 מיליון שקל בלבד - 87% מהחוב. כעת מבקש פיגל למכור עד 6.2 מיליון מניות במחיר מינימום של 16.1 שקל למניה - מכירה שאם תושלם במלואה לפי מחיר המינימום תספק למחזיקי האג"ח מסדרה י' מזומנים של 99.8 מיליון שקל, ותשאיר להם גם 3 מיליון מניות של פרטנר.

 

יעקב לוקסנבורג יעקב לוקסנבורג צילום: עמית שעל

 

סקיילקס אמורה להשלים בימים הקרובים את אישור הסדר החוב שלה, שיעביר את הבעלות בחברה לידי חלק מסדרות האג"ח. הנכס היחיד שנותר בחברה עבור אותם מחזיקים, בראשם לפידותשל יעקב (לוקסי) לוקסנבורג, הוא רישיון יבוא מכשירי הסלולר מתוצרת סמסונג. כחלק מהסדר החוב, הסדרות האחרות של סקיילקס היו אמורות לקבל "עודפי מניות" שהיו אמורים להישאר אחרי המימוש שיחזיר את החוב של סדרה י' - אבל כעת נראה שלא יישארו עודפים כאלה.

 

הצניחה במניית פרטנר העמיקה משמעותית את התספורת למחזיקי האג"ח של החברה שהיתה בשליטת אילן בן דב - בהנחה כי מניות סקיילקס אינן שוות דבר, התספורת למחזיקי האג"ח היתה אמורה לעמוד על כ-260 מיליון שקל. בהנחה כי סדרה י' לא תשאיר דבר לסדרות האחרות - התספורת עלולה לצמוח ל-380 מיליון שקל - מתוך חוב כולל של כ-927 מיליון שקל.

 

למרות התספורת - המחזיקים בסדרות האג"ח צפויים לאשר את ההסדר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x