שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מודי'ס הורידה דירוג לדיסקונט בדרגה אחת

חברת הדירוג מנמקת את ההחלטה ביכולת המוגבלת של הבנק לייצר רווחים, למרות התוכנית האסטרטגית החדשה. דירוג החוב ירד מ-Baa3 ל-Ba1 בתחזית שלילית

תומר ורון 10:5318.01.15

סוכנות הדירוג הבינלאומית מודי'ס הורידה בסוף השבוע את דירוג הפיקדונות של בנק דיסקונטמ-A3 לBaa1 וכמו כן הורידה את דירוג החוב של הבנק מ-Baa3 ל-Ba1. מודי'ס ציינה בדירוגה כי אופק דירוג הפיקדונות נותר שלילי. 

בדירוג ציינה מודי'ס כי הסיבה העיקרית להורדה היא היכולת המוגבלת של דיסקונט לייצר רווחים, בשל יחס יעילות (הוצאות תפעוליות מסך הכנסות) גבוה - הסתכם בתשעת החודשים הראשונים של 2014 ב-78% - ומנגד בסיס הון שעדיין אינו רחב מספיק, ולוחץ גם הוא על יכולת הרווחיות של הבנק.

 

במודי'ס מציינים כי הם ערים למאמצי הבנק בניהולה של לילך אשר טופיליסקי להוציא לפועל את התוכנית האסטרטגית לשנים 2019-2015, ששואפת לקצץ בסעיף ההוצאות ולהגדיל הכנסות דרך המגזר הקימעונאי. במודי'ס הוסיפו כי הם מצפים לשיפור ביחסי היעילות בעקבות התוכנית וכן ציינו שהבנק כבר הציג ירידה של 5% בהוצאות שאינן שכר. עם זאת מודיס מציינים אתגרים תפעוליים וסביבה עסקית מאתגרת שיקשו על הבנק לשפר את מנועי הצמיחה.

 

מה דעתך על מניית דיסקונט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

דיסקונט הוציא בחודש האחרון כ-350 עובדים בפרישה מוקדמת והחל מתחילת השנה לפעול במתכונת של שעון נוכחות דיגטלית. בתשעת החודשים הראשונים של 2014 הציג דיסקונט רווח נקי של 591 מיליון שקל המשקף ירידה של 26% ברווחיות, בעיקר על רקע יישום תוכנית הפרישה המוקדמת.

 

 צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x